دکتر محسن رعنایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا مجموع هزینه های درمان افراد زیر پوشش این سازمان بیمه گر را هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با پیگیری‌های انجام شده، سازمان بیمه سلامت امسال برای هزینه درمان یک بیمار در اسفراین ۱۲ میلیارد ریال اختصاص یافت تا با کمبود اعتبار مواجه نشویم.

وی افزود: هزینه های درمانی برخی بیماری های نادر در کشور، که شمار مبتلایان آن کمتر از ۵۰ نفر است، ماهانه به ازای هر نفر به یک میلیارد ریال می رسد و با وجود اینکه تمامی داروهای این گروه از بیماران وارداتی است، هزینه های آنان تامین می شود.  

وی با بیان اینکه ۵۵۲ نفر از بیمه شدگان سلامت در استان را بیماران خاص تشکیل می‌دهند، اظهار داشت: ۶۱ درصد بیماران خاص استان اعم از تالاسمی، هموفیلی، دیالیزی، پیوند کلیه و ام اس زیر پوشش این سازمان بیمه گر هستند.

رعنایی شمار بیماران تالاسمی استان را ۴۰ نفر عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۳۵ نفر زیر پوشش بیمه سلامت هستند.
وی تعداد بیماران هموفیلی استان را ۶۰ نفر، دیالیزی ۲۵۶ نفر، پیوندی ۱۹۰ نفر و ام اس را ۳۶۰ نفر عنوان کرد و گفت: از مجموع این بیماران به ترتیب ۵۶ نفر، ۲۰۴ نفر، ۱۱۲ نفر و ۱۴۵ نفر زیر پوشش بیمه سلامت هستند.
رعنایی افزود: ۱۰۰ درصد هزینه‌های بیماران خاص توسط این سازمان پرداخت می‌شود اما داروهای خارجی که مشابه ایرانی دارد زیر پوشش نیست، بعضاً پنج تا ۷ درصد هزینه داروهای خارجی نیز به بیماران پرداخت می‌شود.
وی با بیان اینکه هر بیمار خاص ماهانه ۱۵ میلیون ریال هزینه برای بیمه دارد، افزود: این هزینه تنها در بحث سرپایی انجام می‌شود و خدمات بستری نیز به این قشر ارائه خواهد شد که در مجموع سالانه ۷۵ میلیارد ریال اعتبار نیز برای بیماران خاص هزینه می شود.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی افزود: به ازای هر فرد عادی زیر پوشش سالانه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال اعتبار هزینه می شود.

اداره کل بیمه سلامت خراسان شمالی با ۶۰۵ هزار بیمه شده، اکنون با ۶۰۰ مؤسسه درمانی شامل بیمارستان‌های دولتی و غیردولتی، آزمایشگاه‌ها، رادیولوژی‌ها، سونوگرافی‌ها، مطب پزشکان، درمانگاه‌ها، داروخانه‌ها قرارداد دارد.
استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.