سیدمحمود سیدالحسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مهلت مراجعه کشاورزان به شعب بانک برای استفاده از فرصت پیش رو، تا پایان شهریورماه امسال تعیین شده بود اما این مهلت تا پایان مهرماه امسال تمدید شده است از این رو از تولیدکنندگان بخش کشاورزی انتظار می رود برای امهال وام خود عجله کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۸۰ درصد از اعتبارات در این زمینه جذب شده است افزود: این طرح شامل کشاورزان خسارت دیده ای می شود که زمان سررسید وامشان در بازه زمانی اول مهرماه سال ۹۶ تا پایان شهریورماه امسال باشد.

معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک کشاورزی خراسان شمالی با بیان اینکه در سال جاری، ۲۰۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از اعتبارات بانک کشاورزی استان برای امهال وام های کشاورزان صرف شده است گفت: پارسال  وام چهار هزار و ۲۰۰ نفر بهره بردار بخش کشاورزی از امهال وام بانک کشاورزی بهره مند شدند که در این زمینه ۲۳۷ میلیارد ریال صرف شد.   

بر اساس این گزارش، با ابلاغ امهال وام کشاورزان خسارت دیده از حوادث طبیعی بر اساس بند خ ماده ۳۳ قانون برنامه ششم توسعه، سود و جریمه دیرکرد وام کشاورزان بخشیده و اصل بدهی برای مدت سه سال تمدید می شود.

کمبود اعتبار سبب شد تا پارسال اولویت گذاری شود و تنها بدهکاران بانکی وام های زیر ۱۷۰ میلیون ریال استان بتوانند از این فرصت استفاد کنند.

خراسان شمالی ۳۴۴ هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد.

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.