دانیال مرادی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به شمار داوران مطرح کشور اشاره کرد و اظهار داشت: هم اینک فوتبال ایران هفت داور و ۹ کمک داور در سطح بین المللی دارد که از توانایی بسیار بالایی در عرصه داوری برخوردارند.

وی با اشاره به رتبه نخست داوری ایران در فوتبال قاره کهن، افزود: داوران ایران در سطح آسیا همپا و گاه پیشتر از کشورهایی چون ژاپن، ازبکستان و کشورهای تراز اول فوتبال این قاره، قابلیت و دانش فنی بالایی دارند و عمدتا به عنوان داور الیت انتخاب می شوند.

داوران الیت با گذراندن آزمون هایی از نظر داشتن سواد انگلیسی، تمرینات و قدرت بدنی، میزان دانش و ارزیابی قضاوت ها سنجیده شده و بر اساس میزان توانایی در رده بندی داوران حائز رتبه می شوند.

مرادی با اشاره به حضور تیم داوری ایران در جام جهانی و فینال المپیک، خاطرنشان کرد: از نظر امکانات و تجهیزات نیز مجهز به روزآمدترین تجهیزات هستیم و کمبودی وجود ندارد.
وی با اشاره به مجهز شدن داوران ایران به تجهیزات و امکاناتی از قبیل پرچم ویبره و هدست داوری در لیگ برتر آسیا، خاطرنشان کرد: ابزار داوری ایران نیز در سطح آسیا در تراز اول قرار دارد و حال آنکه بسیاری از کشورهای آسیایی فاقد این ابزار هستند.
مسئول توسعه و آموزش داوری فدراسیون فوتبال از برگزاری برنامه های آموزشی مختلف برای روزآمد شدن داوری فوتبال ایران در سطوح بین المللی خبر داد و گفت: امسال برنامه‌های متعدد آموزشی در این زمینه توسط فیفا در کشور برگزار شده که در آن از مدرسان خارجی استفاده شده است.
وی با اشاره به برگزاری کلاس توجیهی داوران و کمک داوران فوتبال و فوتسال در خراسان شمالی، اظهار داشت: این دوره آموزشی با شرکت افزون بر ۵۰ شرکت کننده برگزار شد.
مرادی، آموزش جدیدترین اطلاعات و قوانین داوری هند، آفساید و خطاهای تاکتیکی را از مهم‌ترین مباحث آموزشی این دوره برشمرد و اظهار داشت: خراسان شمالی با دارا بودن داورانی همچون میلاد حمزه و یوسف مغروری در سطح خوبی از داوری کشور قرار دارد.
ط/۵۱۳۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.