به گزارش ایرنا؛ محمدعلی شجاعی روز پنجشنبه در جمع مسئولان استان و مردم روستای مرزی «حصارچه» در شهرستان رازوجرگلان اظهار داشت: مردم نه معطل تصمیم گیری ما که لنگ اجرای کارها هستند و مدیران باید در هر حال پای کار باشند و کارها را به صورت جهادی انجام دهند.

استاندار خراسان شمالی نگاه یکسان به همه مناطق و پیچیدن نسخه ای واحد برای تمام کشور را در اجرای برنامه ها موفق و قابل پذیرش ندانست و افزود: حتی نسخه توسعه ای برای روستاهای مختلف نیز باید با هم فرق داشته باشد زیرا هر کدام شرایط متفاوتی دارند که باید نسخه بومی خود را داشته باشند.
وی همچنین با تاکید بر انجام تخصصی کارها، گفت: فعالیت ها و اقدامات ما با یک سواد واحد به سرانجام نمی رسد و نمی توان آنها را در همه جا جاری و ساری کرد.

دامنه خدمات سپاه هر روز گسترده‌تر می‌شود
استاندار خراسان شمالی گفت: سپاه از نهادهایی است که بار معنایی خدمات آن هر روز افزایش یافته و وسیع تر می شود.

شجاعی با بیان اینکه شنیدن نام سپاه، معانی بلندی چون رزمنده، ایثارگر، جانباز و شهید را به ذهن متبادر می کند، به وسعت کار سپاه در بخش بسیج اساتید پزشکی و دیگر بخش ها اشاره کرد و افزود: سپاه مسیر، راهبرد و راه مشخصی دارد که همین امر باعث شده تا اقداماتش با برنامه ریزی و جهادی و موثر باشد.
شجاعی با تاکید بر انجام هم افزایی و کار مشارکتی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر همه کار می کنیم ولی متاسفانه چون کارها را به سرانجام نمی رسانیم، برای مردم چندان راضی کننده نیست.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی، خواستار توانمندسازی افراد جامعه شد و افزود: باید به جای دادن پول و لوازم و تامین دیگر نیازمندی ها، افراد را با ایجاد اشتغال توانمند کرد.
شجاعی یادآور شد: تشکیل صندوق تعاونی برای آوردن همه روستاییان و دیگر آحاد مردم پای کار با راه اندازی کارگاه های کوچک می تواند در ایجاد اشتغال و کاهش بیکاری و در نتیجه توانمندسازی آنها بسیار تاثیرگذار باشد.
مقام عالی دولت در خراسان شمالی به وضعیت خدمات رسانی به سیل زدگان استان اشاره کرد و گفت: در این رابطه بنیاد مسکن تعهد کرد ۶ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی بسازد و دولت نیز متعهد به تامین بودجه آن تا پایان سال جاری شده است.
وی در خصوص مشکلات مردم در حوزه کمبود دارو و تجهیزات پزشکی نیز خواستار برآورد نیازها توسط دانشگاه علوم پزشکی و انجام کمک های لازم در این خصوص شد.
استاندار خراسان شمالی امروز در جریان اردوی جهادی تخصصی پزشکی و دندانپزشکی که با همکاری سازمان بسیج جامعه پزشکی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه و دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی برگزار می شود از چندین روستای محروم شهرستان مرزی رازوجرگلان بازدید کرد.
ط/۳۰۰۷/۵۱۳۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.