شلوغی صف های نانوایی در چند هفته اخیر به یکی از دغدغه های مردم شهرستان شیروان برای تامین این ماده غذایی تبدیل شده و مسئولان امر را برای حل این مشکل به تکاپو انداخته است.

امین‌رضا مرآتی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ۷ واحد نانوایی‌ با ظرفیت مازاد و با سهمیه دوبرابری آرد از امشب در این شهر فعال شده اند که تا اطلاع ثانوی نسبت به تامین نان مورد نیاز شهروندان اقدام خواهند کرد.

وی افزود: با توجه به کشف شبکه قاچاق آرد و بازداشت یک نفر در این ‌خصوص و نیز معرفی بیش از ۳۰ نانوای متخلف این شهرستان به مراجع قضایی، اکنون هیچ مشکلی در زمینه تامین آرد مورد نیاز خبازی ها وجود ندارد.
وی تاکید کرد: هیچگونه کاهشی در سهمیه آرد شهرستان نداشته ایم و برای شکستن صف های نانوایی، حتی نسبت به گذشته سهمیه ای مازاد نیز بین نانوایان توزیع شده است.

فرماندار شیروان گفت: با بررسی کارشناسی موضوع، مقرر شد از امشب ۷ واحد نانوایی با ظرفیتی دوبرابری اقدام به پخت نان کرده و در ۲ نوبت کاری در ساعات ۹ تا ۱۴ و نیز ۱۷ تا ۲۳ نان مورد نیاز شهروندان را عرضه نمایند.
مرآتی از افزایش نظارت ها و برخورد جدی با متخلفان نیز خبر داد و افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف موضوع را سریعا از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش دهند.

به گفته رییس اتحادیه نانوایان شیروان، میانگین مصرف آرد در این شهرستان تا سال ۸۸ ماهانه هزار و ۷۰۰ تن بوده که هم اینک این میزان به هزار و ۱۰۰ تن کاهش یافته و سرانه مصرف آرد هر فرد در این شهرستان ماهانه ۶ کیلوگرم است.
در این شهرستان ۲۵۰ واحد نانوایی مشغول به فعالیت هستند که از این تعداد ۱۲۰ نانوایی در شهر و ۱۳۰ نانوایی در روستا مستقرند.
۷۱۸۶/۵۱۳۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.