مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: یکی از دغدغه های موجود، وجود اعتیاد در قشر کارگری است.

حسن نوری در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی فرا دستگاهی است، اضافه کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در حوزه آسیب های اجتماعی وظایفی را به عهده دارد و از همین جهت  دوره های آموزشی ترک اعتیاد برگزار شده است و برخی از کارگرانی که با اعتیاد درگیر بودند نیز بهبود پیدا کردند.

وی با بیان اینکه 15 درصد از افراد جامعه را کارگران تشکیل می دهند، عنوان کرد: در گذشته به علت اینکه فرد بیکار بود، درگیر اعتیاد و آسیب های اجتماعی می شد اما در حال حاضر تعدادی از افراد شاغل نیز با آسیب های اجتماعی و اعتیاد درگیر هستند.

نوری افزود: در حوزه آسیب های اجتماعی باید فرهنگ سازی انجام شود و پیش از ایجاد یک آسیب از شیوع آن پیشگیری شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار کرد: براساس مطالعات انجام شده در سال 93 جامعه کارگری و کارمندی در بحث آسیب های اجتماعی وضعیت خوبی نداشته اند اما با کارهایی که انجام شد در این مدت، اگر مطالعات جدیدی انجام شود به طور قطع شرایط بهتری در این قشر وجود دارد.

نوری ادامه داد: کشفیات مواد مخدر و قاچاق نسبت به گذشته افزایش یافته است اما از طرفی ورود این مواد نیز افزایش داشته است و این مسئله نشان می دهد که باید کار بنیادین در این حوزه انجام شود.

به گفته وی در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی به سمت و سوی ورزش کارگری حرکت کردیم و دستاوردهای خوبی نیز در سال جاری بدست آمد که این موضوع نشان از اهمیت آسیب های اجتماعی دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با بیان اینکه 76 هزار نفر کارگر مستقیم در استان وجود دارد،  ادامه داد: اگر محیط کاری برای هرقشری نامناسب باشد همان محیط موجب شیوع آسیب در بین دیگر افراد آن قشر می شود که باید آموزش های مستمر در این زمینه برای تمام اقشار وجود داشته باشد.

نوری تاکید کرد: باید مهارت های زندگی از ابتدا شروع شود و آموزش و پرورش ورود جدی به این مسائل داشته باشد و بدانیم که کشف مواد مخدر و مقابله با آن از گرایش افراد به مواد مخدر پیشگیری نمی کند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.