به گزارش ایرنا؛ مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی در آیین قربانگاه در محل امامزاده سید عباس (ع) بجنورد گفت: گوشت قربانی این تعداد گوسفند بین نیازمندان استان توزیع می‌شود.
مجید الهی راد افزود: خیران قربانی خود را به این مکان آورده و پس از انتقال به کشتارگاه، ذبح و در همان‌جا بسته‌بندی و میان خانواده‌های نیازمند توزیع می‌کنند.
وی با یادآوری اینکه مرکز نیکوکاری و دفاتر کمیته امداد شهرستان‌ها در روز عید قربان آماده دریافت نذورات قربانی از مردم نیکوکار است، افزود: شهروندان می‌توانند نذورات نقدی خود را از طریق سامانه #۷*۳*۰۵۸*۸۸۷۷* پرداخت کنند.
امام جمعه بجنورد نیز در این آیین از حضرت ابراهیم (ع) به عنوان شخصی در اوج تولی و تبری یاد کرد و گفت: عبودیت در اوج زندگی این حضرت قرار داشت.
حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی سرزمین عرفات را از یادگارهای حضرت ابراهیم (ع) دانست و اظهار داشت: خداوند در این مکان مناسک حج را به این پیامبر شناساند.
وی از طرح قربانگاه به عنوان یکی از طرح های بسیار خوب امسال یاد کرد و افزود: این طرح می تواند کمک شایانی برای نیازمندان در تامین گوشت باشد.
حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی ابرازامیدواری کرد: با برنامه ریزی بهتر در سال های آینده این طرح با قوت بیشتر و باشکوه تر اجرا شود.
به گزارش ایرنا؛ مردم استان خراسان شمالی سال گذشته بیش از  ۴۷ میلیارد ریال در روز عید قربان به نیازمندان کمیته امداد کمک کردند که امسال پیش بینی می شود این رقم به بیش از ۵۰ میلیارد ریال افزایش یابد.
کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان شمالی افزون بر ۴۴ هزار خانوار را در قالب ۱۰۰ هزار نفر زیر پوشش دارد.

ط/ ۶۰۴۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.