رئیس هیئت شمشیربازی خراسان شمالی گفت: ورزش شمشیربازی در استان جاافتاده نیست و ورزشی ناشناخته است.

مجید فرهادی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه 20 ورزشکار در این رشته ورزشی در حال فعالیت هستند، اضافه کرد: این تعداد از ورزشکاران متشکل از خانم ها و آقایان هستند که در رده سنی نونهالان و جوانان مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ورزشکاران در حال آماده شدن برای المپیادهای استعدادهای برتر کشور هستند، عنوان کرد: عدم فعالیت های رسانه ای و تبلیغات برای این رشته ورزشی موجب شده است که استقبال از این رشته ورزشی در استان و در کشور اندک باشد.

به گفته وی مقرر شده است که مسابقات لیگ و قهرمانی کشور از رسانه ملی پخش شود تا مردم بتوانند مسابقات این رشته ورزشی را نیز مانند دیگر رشته ها، مشاهده کنند.

رئیس هیئت شمشیربازی خراسان شمالی عنوان کرد: دو مربی خانم و دو مربی آقا در استان فعالیت می کنند که دو مربی دیگر نیز برای دوره های مربی گری اردبیل اعزام می شوند.

فرهادی بیان کرد: تجهیزات این رشته ورزشی در حال حاضر در استان مورد قبول است و باید برای شناخته تر شدن این رشته ورزشی در حال حاضر در استان تلاش شود.

به گفته وی در هیچ کدام از شهرستان های استان، ورزشکار در این رشته ورزشی وجود ندارد و ورزشکاران موجود نیز در مرکز استان فعالیت می کنند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.