اخبار مرتبط

علی تیزرو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 26 روستای این شهرستان اکنون در وضعیت حادی از نظر تنش آبی به سر می برند که رفع مشکل آب این روستاها 420 میلیارد ریال اعتبار می طلبد.
وی نحوه کنونی تزریق اعتبارات را جوابگوی حل مشکلات حوزه آبی روستاهای این شهرستان ندانست و افزود: بحران آبی و کمبود اعتبارات باعث می شود تا در سال آینده با مشکلات حادتر آبی روبه رو شویم که ممکن است به درگیری بین اهالی روستاها منجر شود.
وی با اشاره به وضعیت بهره مندی روستاییان مانه و سملقان از آب آشامیدنی گفت: در سال 93 شاخص این شهرستان در این بخش 57 درصد بود که اکنون به 79.1 درصد رسیده و از میانگین کشوری آن بالاتر است.
تیزرو افزود: در سال 93 تعداد 24 روستای شهرستان با تانکر سیار آبرسانی می شد که اکنون این رقم به 14 روستا و کنترل کیفی آب نیز در این بازه از 33 به 98 درصد رسیده است.
رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی مانه و سملقان بیان کرد: مجتمع کهنه جلگه با 16 میلیارد ریال در حال ساخت است که برای تکمیل آن 180 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.
پراکندگی حوزه روستایی مانه و سملقان موجب بروز مشکلاتی در بخش آبرسانی این شهرستان شده است.
این شهرستان 110 روستا با 64 هزار نفر جمعیت دارد و آب 19 هزار و 700 مشترک آب روستایی آن از طریق 89 منبع آبی تامین می شود.
7183/5132
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.