اخبار مرتبط

مهدی دانش روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا 10 درصد تماسهای شهروندان را مرتبط با مشکلات سد معبر ذکر و بیان کرد: رفت روب و نظافت با سهم 10.2 درصدی تماسها، فضای سبز با 9.3 درصد، ساخت و سازها با هشت درصد و آسفالت با 7.4 درصد دیگر مواردی هستند که بیشترین فراوانی تماسهای شهروندان مشهدی را با سامانه 137 به خود اختصاص می دهند.
وی افزود: پارسال 309 هزار و 245 تماس ورودی در مرکز ارتباطات مردمی شهرداری مشهد ثبت شد.
سرپرست اداره اطلاع یابی اداره کل روابط عمومی شهرداری مشهد ادامه داد: در بین مناطق شهری منطقه 2 رکوردار تماس شهروندان با سامانه 137 است و مناطق 3 و 9 شهرداری مشهد در رتبه های بعدی قرار دارند.
وی سامانه 137 را رصدخانه مسائل شهری شهروندان و مدیریت شهری مشهد توصیف و بیان کرد: این مرکز نسبت به دریافت پیامها اقدام کرده و تا حصول نتیجه پیگیریهای لازم را به عمل می آورد.
مرکز ارتباط مردمی 137 شهرداری مشهد فعالیت خود را از سال 1370 با یک کارشناس و پاسخگویی و دریافت کمتر از 30 تماس روزانه آغاز کرد. تا پیش از سال 1388 گردش پیامهای در این مرکز به شیوه دستی بود اما پس از آن با راه اندازی سامانه سجا سیستماتیک شد.
کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد دارای 13 منطقه و 44 ناحیه شهرداری است. شهرداری مشهد افزون بر 10 هزار کارمند دارد. شهرداری مشهد علاوه بر مدیریت و نظارت عالی بر شهرداران مناطق 13 گانه این شهر هشت معاونت شامل حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی، فنی و عمرانی، شهرسازی و معماری، برنامه ریزی و توسعه، مالی و اداری، معاونت اقتصادی به اضافه تشکیلات مشاور و رییس حوزه شهردار را به عنوان زیرمجموعه خود دارد. سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد زیرمجموعه معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری این شهر است. معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز حوزه های 'گروه نظارت بر حمل و نقل، شرکت بهره برداری قطار شهری، شرکت قطار شهری، سازمان حمل و نقل و بار درون شهری، سازمان حمل و نقل و ترافیک و سازمان اتوبوسرانی' این شهر را مدیریت می کند. معاونت امور اقتصادی شهرداری مشهد هم ناظر بر عملکرد و مسوول مدیریت حوزه 'سازمان زمین و مسکن، مدیریت سرمایه گذاری و مشارکتها، مدیریت بازاریابی و بهره برداری، مدیریت اداری مالی و پشتیبانی و مدیریت املاک' در چارچوب چارت سازمانی شهرداری مشهد است.
7505/1858
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.