امروز دمای هوا در خراسان رضوی افزایش دارد ولی روز جمعه و شنبه شاهد کاهش دمای هوا هستیم.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: امروز دمای هوا در خراسان رضوی افزایش دارد ولی روز جمعه و شنبه شاهد کاهش دمای هوا هستیم.

به گزارش جماران، مرتضی اثمری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته آسمان استان صاف تا قسمتی ابری بود که در نواحی بادخیز وزش باد به نسبت شدید رخ داد. بیشترین سرعت وزش باد در این مدت با سرعت ۵۰ کیلومتر در ساعت در سبزوار و بردسکن گزارش شد.

وی ادامه داد: بر اساس تحلیل نقشه های آینده‌نگری و تصاویر ماهواره، از امروز بعداز ظهر تا اوایل هفته آینده با ورود سامانه ناپایدار جوی از نواحی شمال غرب بر روی استان شاهد افزایش وزش باد، ابرناکی، رگبار باران و رعد برق با احتمال بارش تگرگ و همچنین آبگرفتگی و ایجاد رواناب در نواحی شمالی و مرکزی استان خواهیم بود.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: وزش باد شدید همراه با گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و دید همچنین احتمال بروز خسارت در نواحی باد خیز شرقی و جنوبی استان قابل پیش‌بینی است و بر همین اساس توصیه می‌شود در مدت فعالیت این سامانه از توقف و تردد در حاشیه رودخانه‌ها و عملیات صعود به ارتفاعات خودداری شود.

اثمری با بیان این که طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای مشهد بین ۲۰ تا ۳۶ درجه سلسیوس در نوسان بوده است افزود: پیش بینی می‌شود دمای هوای امروز مشهد در گرمترین ساعات روز به ۳۶ و در خنک ترین ساعات به ۲۱ درجه سانتیگراد برسد.

وی ادامه داد: در این مدت قوچان با کمینه دمای هوای ۱۴ درجه و سرخس با بیشینه دمای هوای ۴۱ درجه سلسیوس به ترتیب خنک ترین و گرم‌ترین شهرهای خراسان رضوی بودند. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.