مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی روز یکشنبه همزمان با آغاز جشن‌های هفته وحدت در مسجد جامع احناف شهر تایباد گفت: هفته وحدت به عنوان حرکت ابتکاری در انقلاب اسلامی ایران اینک به نمادی برای انسجام امت اسلامی تبدیل شده است.

حجت الاسلام والمسلمین هادی صاحبقرانی گلستانی افزود: وحدت به معنای نزدیک شدن افکار و اندیشه‌ها و هماهنگی در باورها و تفکرات است و بر این اساس وحدت به معنای حرکت در مسیر وحدانیت و همبستگی می‌تواند برای نیل به اهداف دشوار که گاهی ناممکن به نظر می‌رسد گشاینده مسیر و آغازگر حرکت باشد.

وی اظهار داشت: یکی از زیباترین و والاترین واژه‌ها، واژه وحدت و برادری است، برادری و وحدتی که پیامبر رحمت (ص) در استمرار رسالت دیگر انبیای الهی برای جوامع بشری به ارمغان آورد.

وی گفت: معنای وحدت اسلامی بیش از وحدت در منافع و راهبردهای نظامی است، وحدت اسلامی، برادری اسلامی است و این امر برای جامعه اسلامی عزت، قدرت، شکوه، شکوفایی، رشد، بی‌نیازی و اقتدار فراهم می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین صاحبقرانی گلستانی افزود: در برهه حساس کنونی وحدت و انسجام به عنوان یکی از مهمترین ضروریات جهان اسلام به شمار می‌رود که بتوان در سایه آن بر نقشه‌های شوم دشمنان غلبه کرد.

وی اظهار داشت: در طول هفته وحدت بیش از ۵۰ برنامه فرهنگی و تبلیغی در استان خراسان رضوی به ویژه شهرستان‌های تلفیقی استان برگزار خواهد شد.

دوازدهم تا ۱۷ ربیع الاول از سوی امام خمینی (ره) به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده است.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.