مولوی حبیب‌الرحمن مطهری روز یکشنبه به مناسبت "هفته وحدت" در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دشمنان با شیوه های مختلف و تفرقه افکنی بین شیعه و سنی و  تبلیغات سوء خود به دنبال تفرقه افکنی بین مذاهب اسلامی هستند و باید با اتحاد و همدلی و پرهیز از تفرقه توطئه های آنها را خنثی کرد.

وی اظهار داشت: دشمنان با اساس دین اسلام دشمنی دارند و مقاومت اسلامی در کشورهای منطقه در مقابل سیاست‌های خصمانه مستکبران به برکت وحدت و یکدلی بین مسلمانان گسترش یافته و تاکنون نهضت‌های اسلامی در کشورهای عربی آثار بسیار خوبی در بیداری مسلمانان داشته است.

این روحانی اهل‌ سنت گفت: امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود همواره بر وحدت بین مسلمانان به عنوان یکی از ضرورت‌های جامعه اسلامی تاکید داشتند و بنیانگذار فقید انقلاب با درایت خاص و نامگذاری ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) به عنوان هفته وحدت خواستار تبیین این مهم به عنوان نیاز اساسی مسلمانان شدند.

وی افزود: مردم و مسئولان خواف به عنوان شهرستان تلفیقی به خوبی و مسالمت آمیز و با همدلی در کنار هم زندگی و خدمت می‌کنند و این امر نماد بارزی از وحدت است.

فاصله خجسته سالروز ولادت پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) به روایت شیعه و سنی که امسال مصادف با ۱۹ تا ۲۴ آبان ماه است، به ابتکار بنیانگذار کبیر نظام جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) به عنوان "هفته وحدت" نامگذاری شده است.

شهرستان خواف با ۱۲۳ کیلومتر مرز با افغانستان در ۲۶۷ کیلومتری جنوب شرقی مشهد واقع است. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.