اخبار مرتبط

محمدرضا حیدری روز شنبه در مراسم رونمایی فرآیندهای نوین مرکز ارتباطات مردمی شهرداری مشهد"  موسوم به "سامانه ۱۳۷" بخش زیادی از دلایل نارضایتمندی شهروندان را "ساختاری" توصیف و بیان کرد: توسعه نامتوازن و ناهمگون شهرها باعث شده تا شهر به طور غیرمدیریت شده‌ای توسعه یابد.
وی ادامه داد: فقدان مدیریت یکپارچه شهری، پیشی گرفتن تقاضا بر عرضه و فقدان تبیین درست بین حق شهر و شهروند از جمله مواردی هستند که منجر به افزایش نارضایتی مردم از عملکرد شهرداریها می‌شوند. 
رئیس شورای شهر مشهد همچنین گفت: سهم پارسال هزینه خدمات هر شهروند در کلانشهر مشهد در حوزه اجرایی سه میلیون و ۸۷۰ هزار ریال و هزینه هر شهروند در حوزه عمرانی ۱۹ میلیون ریال بود. این در حالی است که پرداخت بدیهی‌ترین عوارض شهری معطل می‌ماند، شهروندان از تکالیف خود بی‌خبرند و رابطه یکطرفه است که می‌تواند به سوءتفاهم و نارضایتی تبدیل شود.
وی افزود: نظام بروکراتیک شهرداری نیز غیرشفاف و غیرپاسخگو است که منجر به ایجاد نارضایتی می‌شود.
حیدری ادامه داد: برای پاسخگو بودن و افزایش رضایتمندی شهروندان معرفی سامانه‌ها شرط کافی برای اتمام کار نیست بلکه کوتاه کردن فرایندها مهم است. 
وی گفت: باید با حفظ حرمت و کرامت با شهروندان رفتار کرد و شاخص برای ارتقاء مدیران و معاونان در مناطق شهرداری توجه به مشکلات مردم باشد. 
"پاسخگویی به درخواستهای شهروندان توسط مدیران شهرداری مشهد، افزایش سرعت پاسخگویی و نیز ارتقاء کیفیت پاسخها" از مزایای اجرای طرح جدید در "سامانه ۱۳۷ شهرداری مشهد" اعلام شده‌اند.
هم‌اینک بطور متوسط روزانه هزار مورد تماس از سوی شهروندان مشهدی با سامانه تلفنی مرکز ارتباطات مردمی شهرداری این کلانشهر به شماره تلفن ۱۳۷ برقرار می‌شود. 

کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد دارای ۱۳ منطقه و ۴۴ ناحیه شهرداری است. شهرداری مشهد افزون بر ۱۰ هزار کارمند دارد. شهرداری مشهد علاوه بر مدیریت و نظارت عالی بر شهرداران مناطق ۱۳ گانه این شهر هشت معاونت شامل حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی، فنی و عمرانی، شهرسازی و معماری، برنامه ریزی و توسعه، مالی و اداری، معاونت اقتصادی به اضافه تشکیلات مشاور و رییس حوزه شهردار را به عنوان زیرمجموعه خود دارد. سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد زیرمجموعه معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری این شهر است. معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز حوزه های 'گروه نظارت بر حمل و نقل، شرکت بهره برداری قطار شهری، شرکت قطار شهری، سازمان حمل و نقل و بار درون شهری، سازمان حمل و نقل و ترافیک و سازمان اتوبوسرانی' این شهر را مدیریت می کند. معاونت امور اقتصادی شهرداری مشهد هم ناظر بر عملکرد و مسوول مدیریت حوزه 'سازمان زمین و مسکن، مدیریت سرمایه گذاری و مشارکتها، مدیریت بازاریابی و بهره برداری، مدیریت اداری مالی و پشتیبانی و مدیریت املاک' در چارچوب چارت سازمانی شهرداری مشهد است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.