حمیدرضا موحدی زاده روز دوشنبه در هفتاد و ششمین نشست علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: با تصویب این لایحه محدوده قانونگذاری شوراها و اختیارات در وضع عوارض محدود می‌شود.
وی با بیان اینکه شهرداری‌ها از محل عوارض اداره می‌شوند اظهار داشت: در صورت تصویب لایحه یاد شده باید تمام شوراها مصوبات مربوط به عوارض را برای تایید به مرکز بفرستند که این کار غیرمنطقی است و جواب نمی‌دهد.
وی گفت: هر شهر و منطقه‌ای درآمد و شرایط ویژه دارد و شوراهای هر منطقه با توجه به این شرایط عوارض را وضع می‌کنند لذا این مهم نه تنها بی‌نظمی و مشکل ایجاد نمی‌کند بلکه حسن کار است.
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد افزود: نمایندگان باید توجه داشته باشند عواقب کاهش اختیارات شوراها دامنگیر خودشان خواهد شد.
وی اظهار داشت: شوراها پل ارتباطی بین مردم و نظام هستند و نه تنها نباید تضعیف شوند بلکه باید اختیارات آنها افزایش یابد.
وی همچنین با اشاره به فرارسیدن ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: آمریکا باید بداند تحقیر ملت ایران و هر ملت دیگر جواب نمی‌دهد و با تحریم‌ها به خواسته‌های خود نمی‌رسند.
موحدی زاده افزود: تعامل برای دستیابی به صلح همچنان باید ادامه یابد اما این اقدام باید در شرایط برابر باشد، ملت ایران تحمل زورگویی را ندارد و تسلیم ظلم نمی‌شود.
وی با تاکید بر اینکه باید بر اساس امنیت ملی عمل کنیم ادامه داد: داشتن روابط خوب با کشورهای همسایه ضروری است چرا که امنیت منطقه به معنای امنیت ماست و حرکات دور از عقل و منطق نباید شکل گیرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.