اخبار مرتبط

مدیرکل امنیتی - انتظامی استانداری خراسان رضوی روز دوشنبه در حاشیه سفر به مرز دوغارون و بازدید از موکب های مستقر در این گذرگاه رسمی با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: زیرساخت‌های لازم برای عبور آسان و بدون دغدغه زائران کربلا در مرز دوغارون فراهم و تمام امکانات و ظرفیت های شهرستان تایباد برای رفاه این زائران به کار گرفته شده است.

حسین شرافتی راد افزود: پیش بینی می شود در این ایام بیش از ۴۵ هزار نفر از اتباع افغانستان به قصد سفر به عراق از طریق مرز دوغارون وارد ایران شوند.

وی به افزایش ساعت کاری پلیس گذرنامه اشاره کرد و ادامه داد: پلیس مهاجرت و اتباع خارجی نیز با برنامه ریزی انجام شده این آمادگی را دارند که در صورت افزایش ورود زائران افغانستانی به مرز دوغارون گیت های خروجی مسافران را در این پایانه مرزی به صورت موقت افزایش دهند تا زائران به آسانی تردد کنند و در صورت نیاز ساعت کاری این واحد نیز افزایش خواهد یافت.

مدیرکل امنیتی - انتظامی استانداری خراسان رضوی گفت: از تمام ظرفیت های موجود تایباد در ستاد اربعین شهرستان برای خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین حسینی در مرز دوغارون استفاده شده و در صورت ورود اتباع کشور افغانستان در طول شبانه روز این مرز آمادگی خدمات رسانی را دارد.

شرافتی راد افزود: با توجه به اقدامات انجام شده و فراهم شدن زیر ساخت های لازم در مرز دوغارون این گذرگاه رسمی توان پذیرش روزانه بیش از چهار هزار زائر را نیز دارد که البته تحقق این مهم همکاری مقامات کشور افغانستان را نیز می طلبد.

وی به برقراری امنیت پایدار برای ورود اتباع کشور افغانستان اشاره کرد و گفت: تمامی تمهیدات لازم در حوزه امنیتی در مرز دوغارون فراهم شده و با وجود نیروهای مسلح و امنیتی هیچ گونه مشکلی در این معبر نخواهد بود و امنیتی ۱۰۰ درصدی در آن فراهم شده است.

مدیرکل امنیتی - انتظامی استانداری خراسان رضوی گفت: دو موکب نیز توسط ستاد اربعین شهرستان تایباد در مرز دوغارون راه اندازی شده است و به منظور ارائه خدمت رسانی مطلوب به زائران حسینی بیش از ۲۰۰ نفر در ایام ورود زائران در معبر رسمی دوغارون به صورت داوطلبانه خدمت رسانی خواهند کرد.

شرافتی راد افزود: نخستین کاروان زائران تبعه کشور افغانستان برای عزیمت به عراق این هفته به صورت رسمی وارد مرز دوغارون و ایران می شود.

سال گذشته ۳۴ هزار نفر از اتباع کشور افغانستان از طریق مرز دوغارون برای شرکت در مراسم عزاداری های ماه های محرم و صفر وارد ایران شدند.

تایباد در ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشهد ۹۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.

۷۴۹۴/۱۹۲۲

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.