اخبار مرتبط

بیرق سرخ عاشورا در شهر بهشت به اهتزاز درآمده و همه جا صفحه تابنده آیین امام حسین (ع) و طریقت اوست. 

دلدادگی و عاشقی مومنین در عزاداری عاشورای حسینی به اوج رسیده و از هر کوچه و خیابان این شهر شعله غم سیدالشهدا (ع) زبانه می کشد و علم ها و کتل های مزین به نام اباعبدالله الحسین (ع) در بین عزاداران برافراشته شده و سیل هیات ها به سوی حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) روانه شده است.

چشم همه به مضجع نورانی فرزند امام حسین (ع) در مرکز شهر دوخته شده و همه در تکاپوی رسیدن به پیشگاه مقدس آن حضرت و بجا آوردن رسم ادب و نمایش عاشقی برای عاشورا هستند.

امروز در شهر امام رضا (ع) محشری برپاست، همه شهر سیاه پوش است و نوای عزا از هر کوی و برزن به گوش می رسد، هیات های مذهبی حرکت خود را در خیابان ها آغاز کرده اند و تمام مسیرهای منتهی به حرم مطهر رضوی مملو از جمعیت عزادار است.

ایستگاه های صلواتی نیز در مسیر حرکت عاشوراییان برپا شده و عزاداران تشنه را سیراب می کنند، همه به عشق امام حسین (ع) به تکاپو افتاده اند تا سهم خود را در این وادی عشق و دلدادگی ادا کنند.

۲ هزار و ۵۳۸ هیات مذهبی مردان و هزار و ۱۰۰ هیات مذهبی زنان در مشهد به عزاداری پرداخته و ۶۷۰ ایستگاه صلواتی در خیابان ها و معابر شهر مستقر شده و به توزیع نذورات بین عزاداران می پردازند.

عزاداری های هیات های مذهبی در این روز به حرم مطهر رضوی ختم میشود که با مقتل خوانی، مداحی و قرائت زیارت عاشورا همراه است.

۷۴۸۹/۶۰۵۳

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.