معاون حقوقی و امور مجلس وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بعضی از سیاست‌های آموزش عالی از جمله سیاست ساماندهی با هدف ارتقای کیفیت است و این سیاست باید به شکل نسبی اجرا شود چون نسخه واحد برای همه کشور نمی توان پیچید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بیرجند، حسین سیمایی صراف در نشست جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و نمایندگان دولت به خراسان جنوبی افزود: بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی شاهد توسعه کمی آموزش عالی بودیم و قبل از انقلاب برای استخدام ساده‌ترین کارشناس‌ها دست نیاز به سوی بیگانگان دراز می کردیم ولی امروز خودکفا شده ایم و این از خدمات بزرگ انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: همه ما در ستاد آمایش به استان ها می رویم و مسائل هر استان را از نزدیک ملاحظه می کنیم و با لحاظ واقعیت های هر استان مسائل را ساماندهی می کنیم.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در مرکز نشستن و گزارش گرفتن ما را به سمت یک سیاست درست هدایت نمی کند، دنیا حدود ۲۰۰ سال در حوزه تجارت به سمت شرکت رفته چون به این نتیجه رسیده که از همان سرمایه یک هزار تومانی می توان در توسعه اقتصادی کشور سهم داشت و وقتی هزار تومان ها کنار هم قرار گیرد به یک غول اقتصادی تبدیل می شود.

وی افزود: در آموزش عالی باید به جای تقسیم قدرت به سمت انسجام برویم و در طرح آمایش آموزش عالی نیز به دنبال انحلال نیستیم بلکه به دنبال کیفی تر و قدرتمندتر شدن هستیم.

سیمایی صراف اظهار داشت: خراسان جنوبی مزیت های خوبی دارد و در قانون برنامه توسعه مکلف شدیم که دانشگاه ها را به سمت بین المللی شدن ببریم که خوشبختانه این استان به دلیل همجواری با ۲ کشور به راحتی می تواند بین المللی شود.

وی گفت: حفظ امنیت و تبادلات فرهنگی ما با کشورهای افغانستان و پاکستان در خراسان جنوبی ایجاب می‌کند که موانع را کاهش دهیم و پارک علم و فناوری استان توانمندی خوب اما امکانات محدود دارد که دانشگاه بیرجند با مدیریت دکتر خامسان امکان توسعه واحدهای آموزشی استان را فراهم کرده و کمبودهای آنها از طرق دانشگاه بیرجند با سخاوت در اختیار این واحدها قرار گیرد.

وی اضافه کرد: خراسان جنوبی دارای ابعاد وسیع آموزشی است و ظرفیت بالایی در حوزه آموزش عالی دارد که این ظرفیت باید تقویت شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.