نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت وخیم پارک جنگلی شهرستان تربت‌جام گفت: به دلیل اهمال در حفظ پارک جنگلی و خسارت‌هایی که به این مجموعه وارد شده علیه اداره منابع طبیعی استان و مسئولان مربوطه کشوری اقدام نظارتی و قضایی انجام خواهم داد.

جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، بیان کرد: شهرستان تربت‌جام در منطقه نیمه کویری قرار دارد و با توجه به میزان بارش بارندگی‌ها و وضعیت پوشش گیاهی، فضای سبز چندانی در اختیار ندارد و تنها تعدادی چشمه‌سارها و مناطق کوهستانی فضاهای سبزی را دارا هستند.

وی ادامه داد: در نزدیکی شهر تربت‌جام، پارک جنگلی بسیار خوبی وجود دارد که متاسفانه امروزه وضعیت وخیمی دارد.

رحیمی‌ جهان‌آبادی افزود: در سال‌های گذشته بدون اطلاع و هماهنگی، این پارک توسط اداره منابع طبیعی استان به یک بازنشسته نیروهای نظامی واگذار شد؛ فردی که هم تخصص و هم توانایی کافی مالی برای احیای این پارک را نداشت و در همان زمان بارها دراین‌باره مکاتبه و به فرماندار وقت و مسئولان استانی اعتراض کردم که متاسفانه هیچ پاسخی ندادند.

وی عنوان کرد: فرماندار وقت و برخی افراد غیرمسئول از این فرد حمایت می‌کردند و افراد در مراسمی همانند جشن‌های شبانه و پخش فیلم که توسط این پیمانکار برگزار می‌شد، حضور می‌یافتند.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: باتوجه به سوابق، توانایی مالی و وضعیت واگذاری، از همان ابتدا مشخص بود سرانجام مطلوبی در انتظار پارک جنگلی شهرستان تربت‌جام نیست.

رحیمی جهان‌آبادی افزود: اکنون به دلیل بی‌کفایتی مسئولان منابع طبیعی، وضعیت پارک به شدت وخیم شده است و طی هفته آینده به دلیل خسارت‌های جدی که به این پارک وارد شده، علیه منابع طبیعی استان و مسئولان مربوطه در کشور که چنین اهمالی را مرتکب شده‌اند، اقدام قانونی انجام خواهم داد.

وی عنوان کرد: مدیرکل منابع طبیعی استان نه‌تنها در مسئله پارک جنگلی بلکه در بسیاری از حوزه‌های دیگر هم عملکرد خوبی نداشته و یک مدیر ضعیف است؛ در مدت خدمت‌ به منابع طبیعی شهرستان تربت‌جام خسارات زیادی وارد کرد و چالش‌های فراوانی برای شهر ایجاد شد.

رحیمی جهان‌آبادی ادامه داد: پارک جنگلی تنها یک نمونه از این اقدامات است و نمونه‌های فراوان دیگری هم درباره اقدامات غیرکارشناسی انجام شده وجود دارد و منابع طبیعی باید پاسخگوی نتایج کارهایش باشد. بر همین اساس ابتدا اقدام نظارتی و طرح سوال از مسئولان را پیگیری می‌کنیم و در صورت به نتیجه نرسیدن، اقدامات قضایی انجام خواهد شد.

نماینده مردم تربت‌جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب که درباره مسائل مربوط به شهرستان تربت‌جام باید به چند نکته توجه کرد، گفت: زمانی که نماینده مجلس نظارت می‌کند، هشدار و نظر می‌دهد، عده‌ای غیرمسئول می‌گویند که چرا نماینده در امور اجرایی دخالت می‌کند اما زمانی‌که مشکل و چالشی ایجاد می‌شود، همان افراد از نماینده مجلس مطالبه پاسخگویی می‌کنند.

رحیمی جهان‌آبادی اظهار کرد: اگر نماینده باید پاسخگو باشد، پس باید این حق را هم داشته باشد که به عنوان ناظر اجرای قانون سوال کند که به عنوان مثال چرا پارک را به فردی بازنشسته که توانایی مالی و تخصص ندارد، واگذار کردید.
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.