شهردار تایباد گفت: با توجه به نرخ رشد جمعیت در شهرها و مهاجرت روستاییان به مناطق شهری باید زیرساخت‌ها و بسترهای لازم جهت توسعه شهری فراهم گردد و این مهم از اولویت‌های شهرداری‌ها است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در تایباد، ایوب سیدالحسینی شامگاه چهارشنبه در دومین نشست هم‌اندیشی شهرداران، معاونین، مسئولین اداری و مالی شهرستانهای تایباد، تربت‌جام، باخرز و صالح‌آباد که در دفتر شهردار تایباد برگزار شد، اظهار کرد: این نشست با هدف بهره‌مندی از تجارب شهرداران شهرستان‌های همجوار با توجه به یکسان بودن موقعیت منطقه برگزار شد تا بدین وسیله با تبادل نظرات در حوزه‌های مختلف راهی برای توسعه بهتر شهری پیدا کرد.

وی افزود: بهره‌مندی از تجارب موفق شهرها در سطح استان زمینه توسعه پایدار را تجمیع کرده و از این تجارب برای اجرایی‌سازی الگوی اقتصاد مقاومتی و زیباسازی شهری می‌توان استفاده کرد.

سیدالحسینی با اشاره به مهمترین موضوعات این جلسه مطرح کرد: رفع معضلات شهری، زیباسازی محیطی، فرهنگ‌سازی گردشگری شهری، آموزش شهروندی، محیط زیست و آلودگی هوا، مدیریت توسعه سرمایه‌های انسانی و اقتصاد شهری، الگوسازی اقتصاد مقاومتی در شهرها و... از مهمترین مسائلی است که در این جلسه توسط اعضای حاضر بررسی می‌گردد.

وی تصریح کرد: شهرداری‌ها و دهیاری‌ها نهادهای عمومی با ساختار خدماتی و اجرایی مبتنی بر مشارکت مردم هستند که همواره مورد توجه بوده و سیاست‌های آنها برای دستیابی به شاخصه‌های شهر و روستای توسعه یافته و پویا، اثر بخش و محوری است.

در ادامه این نشست سیدالحسینی، شهردار تایباد گزارشی از اهم فعالیت‌های شهر تایباد از ابتدای امسال ارائه کرد و نیز ساماندهی برون‌رفت آب فاضلاب خانگی را یکی از مهمترین مشکلات در منطقه دانست.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.