مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی گفت: در فاز اول واحدهای صنفی تولیدی فلزتراشان شهرک صنعتی توس، 50 واحد کارگاهی استقرار خواهد یافت و موجب اشتغال 400 نفر خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از مشهد، مسعود مهدی‌زاده مقدم، در مراسم بهره‌برداری فاز اول واحدهای صنفی تولیدی فلزتراشان شهرک صنعتی توس در محل شهرک صنعتی توس اظهار کرد: با حضور استاندار خراسان رضوی همدلی خوبی در استان ایجاد شده است و همه با یکدیگر همکاری می‌کنند تا در سال رونق تولید، واحدهای تولیدی به فعالیت خود ادامه دهند. در فاز اول این مجموعه 50 واحد کارگاهی استقرار خواهد یافت و موجب اشتغال 400 نفر خواهد شد همچنین میزان سرمایه‌گذاری طرح 62 میلیارد ریال است،در فاز نهایی طرح نیز 160 واحد کارگاهی استقرار خواهد یافت و هزار و 250 نفر در آن مشغول به کار خواهند شد.

در ادامه صالحی نیا، معاون وزیر صنعت‌، معدن و تجارت افزود: از صبح امروز بازدیدهایی صورت گرفته است و امیدواریم ظرفیت این استان چندین و چند برابر افزایش پیدا کند و امسال با توجه به محدویت‌هایی که از منظر بین المللی با آن مواجه هستمی باید بیش از پیش باابتکار کار را به جلو پیش ببریم.

در ادامه عرفانی نیک، مدیر عامل شرکت تعاونی فلزتراشان غرب مشهد بیان کرد: تعاونی فلز تراشان ازسال 88 درجهت ساماندهی فلزتراشان محدوده غرب مشهد، تاسیس شده است و با پیگیری هیات مدیره این تعاونی و حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی موفق به گرفتن زمین برای اعضا شده است.

وی افزود:تعاونی فلز تراشان اولین تعاونی است که توانسته در ساماندهی موفق عمل کرده و سرمایه گذاری تمامی واحدها به همت خود اعضا بوده است و انشالله 500 واحد کارگاهی که شرایط نامطلوبی از نظر کسب و کار دارند، در اولویت کار قرار خواهند داشت.

در بخش دیگری از این جلسه، احسان قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مراکزی این چنینی از یک طرف انتظار شهروندی شهروندان مشهدی برای سازماندهی بخشی از حوزه اقتصادی است که قبلا در سطح شهر پراکنده بوده و طبعا مشکلاتی با شهرداری داشته و نهایتا شهرک صنعتی برای سازماندهی آن وارد شده است و مانند این مجموعه‌ها در مشهد زیاد است.

وی افزود: از طرف دیگر می‌توان خدمات ویژه‌ای به این مراکز همچون مراکز توسعه و مهارت و استارت‌آپ‌ها اضافه کرد تا شاهد انتقال تکنولوژی برتر به این مراکز باشیم. صنایع خرد با بودجه کم خود توان اقتصادی زیادی ندارند و خواهشمندیم دانشگاه‌ها به عنوان پایلوت وظیفه توسعه مهارت و انتقال تکنولوژی را بر عهده بگیرند.

در ادامه علی رسولیان، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی، تصریح کرد: بهره‌برداری این شهرک اتفاق خوبی است و انشاالله شهرک‌های صنفی جدید با کمک اتاق اصناف در مشهد ایجاد خواهد شد. نرخ بیکاری استان 2.4 دهم است و برای کاهش آن باید کسب و کار کوچک توسعه پیدا کند و بنا ما بر این است که در مسیر توسعه شهرک‌های صنعتی حرکت کنیم. همچنین اجرای مصوبات ستاد تسهیل الزام است و قرار بوده در ورودی شهرک صنعتی توس اصلاحاتی انجام شود اما تاکنون کاری صورت نگرفته است و درخواست ما این است که اداره راه و شهرسازی به تعهد خود در ستاد تسهیل پایبند بوده و ما نیز پیگیر این موضوع هستیم.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.