اخبار مرتبط

معاون فرماندار تربت جام از اعلام جرم علیه مسئولان پارک جنگلی در صورت عدم اقدام برای اصلاح و تسریع امور این پارک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تربت جام، حسن کاظمی در جلسه بررسی مشکلات پارک جنگلی که با حضور معاون مدیرکل اداره منابع طبیعی استان خراسان رضوی و مسئولان شهرستانی در محل فرمانداری برگزار شد، گفت : متولی رسمی پارک جنگلی، اداره کل منابع طبیعی است و چنانچه مسئولان مربوطه برای اصلاح و تسریع امور پارک جنگلی شهید عظیمی شهرستان تربت جام اقدامی انجام ندهند، در هماهنگی با دستگاه قضایی و نظارتی، با توجه به آسیب دیدن اموال عمومی و ضرورت حفظ و حراست از محیط زیست در این پارک، علیه مسئولان مرتبط اعلام جرم خواهد شد.

وی افزود : پارک جنگلی شهرستان جز اموال عمومی محسوب می شود و نباید مسئولان نسبت به این امر سهل انگاری کنند. متاسفانه با سهل انگاری ها، عدم مدیریت صحیح و سو مدیریت هایی که بوده، وسایلی از این پارک نظیر کنتور برق و ... به سرقت رفته است. 

کاظمی ادامه داد : وضعیت موجود پارک جنگلی شهرستان قلب هر بیننده ای را به درد و رنج می آورد و متاسفانه باید به گونه ای سخن بگوییم تا شاید به غیرت و تعصب مدیران بر بخورد و اقدامی نمایند؛ پارک جنگلی در جلوی چشم ما در حال نابودی است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: وضعیت امروز این پارک 45 هکتاری که دارای 16 هزار اصله درخت است مطلوب شهروندان و مسئولین و در شآن شهرستان با سابقه غنی فرهنگی نیست.

معاون فرماندار تربت جام افزود: تا امروز نزولات آسمانی باعث سرسبزی اندک این پارک شده اما اکنون در آغاز فصل گرما واقع شده ایم و پس از این با تنش های گرمایی مواجه ایم که اهمیت رفع مشکلات و آبیاری پارک جنگلی را دو چندان می‌کند.

وی ادامه داد : شرایط این پارک بحرانی شده و باید با تصمیم گیری های متناسب خودش مشکلات را برطرف کرد. مسئولین باید فراتر از اقدامات و مسائل اداری به این پارک رسیدگی کنند. تا زمان احیا و مرمت چاه آب می بایست به طور منظم با تانکر به این مجموعه آب رسانی شود.

وی تاکید کرد: از مدیرکل اداره منابع طبیعی خواستاریم نگاه ویژه ای به این مجموعه داشته باشند و مطابق وعده هایی که داده اند عمل کنند.

کاظمی تاکید کرد: مردم همیشه پای کار بوده و هستند و در این خصوص هم مطالبه به حقی دارند اما مسئولان نباید از مردم مطالبه کنند که وارد میدان شده و مشکلات را رفع کنند، این وظیفه ی متولیان امر و مسئولان است که به مطالبات مردم پاسخگویی داشته باشند و مشکلات را رفع نمایند.

مدیرکل منابع طبیعی خراسان رضوی در اوایل اردیبهشت ماه در مصاحبه با خبرنگار ایلنا عنوان کرده بود : "به اداره منابع طبیعی شهرستان تاکید کردیم تمام دغدغه اش را برای پارک جنگلی بگذارد و خوشبختانه هم توان ، اعتبار ، تخصص و امکاناتش را داریم که پارک جنگلی را به حالت اول برگردانیم و برای تابستان مکان مفرحی برای مردم تربت جام باشد." که تاکنون اقدام خاصی صورت نگرفته است.

 پارک جنگلی تربت جام با ۴۵ هکتار وسعت در بهمن ماه ۹۴ توسط اداره کل منابع طبیعی به بهره‌بردار واگذار شد و پس از خشک شدن ۶۰ درصد درختان و بعد از اعتراض مردم و پیگیری کمپین حامیان پارک جنگلی در مرداد ماه ۹۷ خلعیت بهره بردار صادر شد و در تابستان سال گذشته با دستور و هماهنگی فرمانداری ، منابع طبیعی بعنوان مجری تعیین و با پیگیری و کمک کمپین مردمی حامیان پارک جنگلی و همراهی برخی از ادارات همچون شهرداری، آموزش و پرورش، محیط زیست ، ارتش و.... آبیاری پارک توسط تانکر صورت گرفت و اکنون با فرا رسیدن تابستان دوباره پارک جنگلی در آستانه خشک شدن است و در صورت عدم آبیاری و  خشک شدن ۴۰ درصد بقیه درختان پارک جنگلی تربت جام در نابودی کامل قرار می گیرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.