فرماندار بینالود شامگاه سه شنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا از بروز آب شستگی و سیلاب در راههای روستایی 'گراخک و ساغشک' خبر داد و گفت: در محدوده های شهری شهرستان مشکلی گزارش نشده است اما در حوزه منطقه 'ابرده' و رودخانه آن سیلاب روی داده است اما خسارتی به جز در مسیرهای روستایی ذکر شده اعلام نشده است.
سید حسن حسینی افزود: معابر شهرک صنعتی ماشین سازی و فناوریهای برتر شاندیز و کارگاه قطار شهری مشهد - گلبهار نیز در حوالی این منطقه دچار آب گرفتگی شده است که کارگاه قطار شهری از این آب گرفتگی دچار خسارت جزئی شده است.
شهرستان 70 هزار نفری بینالود علاوه بر 20 روستای ییلاقی، دو شهر گردشگر پذیر طرقبه و شاندیز را به ترتیب با 22 و 18 هزار نفر جمعیت در خود جای داده است.
سرپرست فرمانداری مشهد نیز گفت: جریان آب ناشی از سیلابهای شهرستان بینالود با جریان یافتن در مسیلهای مشهد موجب بروز آب گرفتگی در مسیر جاده سنتو و جاده قدیم مشهد -قوچان شد که به کندی تردد خودروها در این دو مسیر انجامید.
حیدر خوش نیت افزود: تاکنون خسارتی ناشی از سیلاب و بارشها در شهرستان مشهد گزارش نشده است اما پیش بینی می شود تداوم همراه با شدت یافتن بارشها از بامداد روز چهارشنبه مشکلاتی برای برخی مناطق شهرستان ایجاد کند.

*سه مصدوم صاعقه در فریمان
فرماندار فریمان نیز از بروز صاعقه در این شهرستان خبر داد و گفت: در جریان وقوع صاعقه سه نفر به صورت سطحی زخمی شدند که پس از انتقال به بیمارستان حضرت زهرا(س) شهر فریمان به صورت سرپایی درمان و مرخص شدند.
عباسعلی صفایی ضمن اعلام انسداد برخی راه ها به جهت ایمنی بیشتر افزود: مسیرهای روستایی در این شهرستان دچار آب شستگی شده اند که هم اکنون نیروهای راهداری در مسیرهای مختلف در حالت آماده باش قرار دارند و با توجه به تداوم بارشها فردا برآورد خسارت انجام می شود.
مرکز شهرستان 104 هزار نفری فریمان در 77 کیلومتری جنوب شرق مشهد واقع است.
همچنین راههای روستایی اکبرآباد به رشتخوار و دستوران به جغتای که به دلیل سیلاب مسدود شده بود نیز بازگشایی گردید.
بارشهای رگباری از عصر سه شنبه در مناطق مختلف استان از جمله شهرستانهای شمالی، غربی و شرقی استان آغاز شد و براساس اخطاریه سازمان هواشناسی این بارشها روز چهارشنبه نیز تداوم و شدت می یابد.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که شش هزار و 423 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر راه روستایی است.
1922/3221
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.