آیت الله سید احمد علم الهدی روز دوشنبه در جلسه تفسیر سوره احزاب در مهدیه مشهد افزود: احترام به پیامبر (ص) در تمام دورانها لازم است و در زمان حال باید نسبت به دستورات ایشان احساس وظیفه بیشتر داشته باشیم.
وی با اشاره به واقعه غدیر خم اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) با اشاره به آیه ششم سوره احزاب نسبت به برتری خود بر افراد از حاضران تائید گرفتند و سپس فرمودند، هر که من مولای او هستم بعد از من علی (ع) مولا و سرپرست اوست.
وی همچنین گفت: جایگاه زن در جامعه ما قابل احترام است زیرا نقش زن در زندگی و مدیریت جریان های وابسته به همسر بسیار زیاد است و سهم با ارزشی در زندگی دارد.
وی با بیان اینکه حرمت زنان باید نگه داشته شود افزود: گاهی برخورد در این زمینه با فرهنگ اسلامی مانوس نیست.
آیت الله علم الهدی همچنین با اشاره به نظر برخی مفسران در باره 'اولی الارحام' در آیه ششم سوره احزاب اظهار داشت: منظور این آیه با توجه به قسمت های قبل آن اشاره به اولی الارحام پیامبر به عنوان کسانی است که احترام آنها را واجب می داند.
وی با اشاره به احادیث نقل شده از ائمه در مورد این آیه گفت: مقصود از اولی الارحام، حضرت امیرالمومینین علی بن ابی طالب و دیگر ائمه است و تمام فرزندان پیامبر (ص) اولی الارحام هستند ولی برخی بر دیگران برتری دارند.
وی افزود: اصل ولایت یک پیام قرآنی است نه یک مسئله روایتی و حدیثی و از این نظر هیچ تفاوتی بین امامت حضرت جوادالائمه (ع) درسن هشت سالگی با امامت حضرت صادق (ع) در سن 60 سالگی وجود ندارد.
2030 / 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.