علیرضا حیدری روز شنبه در حاشیه دیدار نوروزی اعضای شورای شهر مشهد با مدیران شهرداری و مسئولان سایر بخشهای مدیریت شهری طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای این منظور 100 بسته سرمایه گذاری آماده شده است.
وی ادامه داد: برنامه اصلی امسال شورای اسلامی شهر مشهد در بعد نظارتی و تقنینی است که بر محور تحقق 90 هزار میلیارد ریالی بودجه سال 1398 شهرداری، نظارت بر اجرای پروژه های مبتنی بر آن و جلوگیری از انحراف در بودجه استوار می باشد.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در قالب بودجه سال 1398 شهرداری که پارسال به تصویب شورای شهر رسید هدفگذاریها مبتنی بر سند چشم انداز 1400 شهرداری مشهد و پروژه ها و برنامه ها مشخص شده اند.
وی افزود: امسال یکی از مهمترین پروژه های شهرداری مشهد در حوزه عمرانی و گشودن گرههای ترافیکی در قالب ساخت روگذر و زیرگذر در خیابانهای مختلف شهر مشهد است.
حیدری ادامه داد: امسال در حوزه حمل و نقل شهری تلاش می شود مرحله دوم طرح خط دوم قطار شهری مشهد تا پایان خرداد ماه به بهره برداری برسد و بتوان مسیر عبور قطار را در ایستگاه کاوه به پایان رساند.
وی گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته اجرای طرح خط سوم قطار شهری نیز در دو قالب ساخت تونلها طی امسال ادامه پیدا می کند.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد اجرای پروژه های دیگر در حوزه اصلاح هندسی معابر شهری به ویژه آسفالت خیابانها را از دیگر پروژه های مهم شهرداری در سال 98 ذکر و بیان کرد: محدودیتهایی که در پایان سال گذشته در حوزه تامین قیر بوجود آمد رفع شده و امسال مشکلی در این زمینه بوجود نخواهد آمد.
وی افزود: در حوزه های فرهنگی و اجتماعی نیز مهمترین موضوع امسال جلب مشارکت شهروندان مشهدی است. همه معاونتهای شهرداری موظف شدند برنامه خود را در حوزه آموزش شهروندی و مشارکت شهروندان ظرف یک ماه تهیه کنند و به شورای راهبردی مورد نظر ارائه دهند تا اعتبارات لازم را دریافت و پروژه های خود را عملیاتی کنند.
حیدری گفت: امسال در حوزه پسماند بحث تفکیک زباله از مبدا به صورت گسترده در سطح شهر مشهد اجرا می شود و اکنون نیز این طرح به صورت آزمایشی در یکی از مناطق شهرداری مشهد در دست اجرا است.
افزون بر نیمی از جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری خراسان رضوی ساکن مشهد هستند. دومین کلانشهر بزرگ ایران با احتساب نواحی منفصل توس و قرقی 328 کیلومترمربع مساحت دارد و شامل 13 منطقه و 44 ناحیه شهرداری است.
شهرداری مشهد افزون بر 10 هزار کارمند دارد. شهرداری مشهد علاوه بر مدیریت و نظارت عالی بر شهرداران مناطق 13 گانه این شهر هشت معاونت شامل حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، فرهنگی و اجتماعی، فنی و عمرانی، شهرسازی و معماری، برنامه ریزی و توسعه، مالی و اداری، معاونت اقتصادی به اضافه تشکیلات مشاور و رییس حوزه شهردار را به عنوان زیرمجموعه خود دارد. سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد زیرمجموعه معاونت برنامه ریزی و توسعه شهرداری این شهر است. معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز حوزه های 'گروه نظارت بر حمل و نقل، شرکت بهره برداری قطار شهری، شرکت قطار شهری، سازمان حمل و نقل و بار درون شهری، سازمان حمل و نقل و ترافیک و سازمان اتوبوسرانی' این شهر را مدیریت می کند. معاونت امور اقتصادی شهرداری مشهد هم ناظر بر عملکرد و مسوول مدیریت حوزه 'سازمان زمین و مسکن، مدیریت سرمایه گذاری و مشارکتها، مدیریت بازاریابی و بهره برداری، مدیریت اداری مالی و پشتیبانی و مدیریت املاک' در چارچوب چارت سازمانی شهرداری مشهد است.
7489/1858
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.