اخبار مرتبط

حجت الاسلام محمد احمدزاده روز یکشنبه در جمع خبرنگاران محتوای 'طرح آرامش بهاری' را برنامه های فرهنگی و رفاهی اعلام و بیان کرد: توجه به مفاد 'بیانیه گام دوم انقلاب' محور برنامه های فرهنگی این طرح در نوروز 98 است.
وی افزود: 'اقتصاد، اخلاق و معنویت و سبک زندگی' محورهایی از بیانیه گام دوم انقلاب هستند که با فعالیت سازمان اوقاف و امور خیریه ارتباط دارند لذا همین موضوعات در اجرای طرح آرامش بهاری نوروز 98 مورد توجه قرار گرفته اند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی در ادامه داد 'عطرافشانی مزار شهدا، آماده سازی بقاع متبرکه، مراسم تحویل سال در 90 بقعه، برپایی 200 خیمه معرفت برای پاسخگویی به سئوالات شرعی، 20 نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی، برگزاری مسابقات فرهنگی روزانه، سخنرانی، نماز جماعت، قرائت ادعیه، خدمات اسکان و ارائه 40 هزار محصول فرهنگی به کودکان' را از برنامه های فرهنگی در قالب اجرای طرح آرامش بهاری برشمرد.
وی ادامه داد: همچنین از نوروز 1398 در قالب طرح آرامش بهاری 'مراکز فرهنگی قرآنی' مستقر در بقاع متبرکه امامزادگان سطح خراسان رضوی به 'مراکز اجتماعی، فرهنگی، قرآنی' ارتقا یافته و به اختصار نام 'افق' بر آنها نهاده شده است.
حجت الاسلام احمدزاده گفت: برای آماده سازی بقاع متبرکه به منظور میزبانی از زائران همه 304 بقعه خراسان رضوی از طرح جامع برخوردارند. در این قالب فعالیتهای عمرانی به منظور توسعه فضای زیارتی، سیاحتی و اسکان با بهره گیری از کمکهای مردمی انجام می شود.
وی در ادامه این نشست خبری همچنین به وقفهای صورت گرفته در خراسان رضوی طی امسال اشاره و بیان کرد: از ابتدای سال 1397 تاکنون 300 وقف جدید در این استان ثبت شده که نسبت به سایر استانهای کشور عدد قابل توجهی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی افزود: 15 مورد از مجموع وقفهای صورت گرفته امسال در این استان مربوط به طرح آرامش بهاری است.
وی گفت: همچنین امسال برای نخستین بار در دهه فجر وقفی با نیت 'ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی' در خراسان رضوی به ثبت رسید.
دو میلیون و 331 هزار و 318 زائر در چارچوب اجرای 'طرح آرامش بهاری نوروز 97' در بقاع متبرکه خراسان رضوی پذیرایی شدند.
7489/1858
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.