اخبار مرتبط

حسین بهروان فر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با این حال با توجه به اطمینان مردم نسبت به کیفیت ساخت واحدهای بنیاد مسکن و رکود حاکم بر بازار، همه واحدهایی که ساخت آنها در سال جاری به اتمام رسیده بود، به متقاضیان واگذار شد.
وی اظهار داشت: امسال هزار و 290 واحد مسکونی و تجاری در قالب فروش اقساطی و پیش فروش مسکن در شهرهای استان توسط بنیاد مسکن ساخته و همه آنها تحویل متقاضیان شده است.
وی گفت: از این تعداد 997 واحد مسکونی و تجاری در قالب 10 پروژه عمرانی به متقاضیان واگذار و 293 واحد مسکونی در قالب چهار پروژه عمرانی به صورت اقساط به فروش رفته است.
بهروان فر افزود: در نحوه ساخت واحدها توسط بنیاد مسکن همه مقررات و قوانین مربوط به ساخت باکیفیت از جمله مقررات ملی ساختمان، آزمایش مکانیک خاک، کشش میلگرد، آزمایش بتن و سایر آزمایش های مربوطه انجام می گیرد.
وی اظهار داشت: زمانی که ساخت هر واحد اعم از مسکونی یا تجاری به 60 درصد پیشرفت اجرایی رسید، پیش فروش آنها انجام می شود به این نحو که بین 35 تا 50 درصد از هزینه هر واحد به صورت نقدی (بهره گیری از تسهیلات) و باقی آنها در زمان تحویل واحد به متقاضی دریافت می شود.
وی گفت: از ابتدای امسال ساخت 405 واحد در قالب پنج پروژه در شهرهای استان توسط بنیاد مسکن آغاز شده و هم اینک ساخت هزار و 481 واحد دیگر در قالب 13 پروژه عمرانی در دست اجراست.
بهروان فر افزود: از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن در خراسان رضوی تاکنون 13 هزار و 770 واحد مسکونی شهری توسط این نهاد ساخته و به متقاضیان واگذار شده است.
وی اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی همچنین در اجرای طرح مسکن مهر 18 هزار و 733 واحد مسکونی را در 57 شهر استان ساخته و تحویل مردم داده است.
7489 / 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.