اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، نذر فاطمی طرحی خودجوش و مردمی است که همراه با برپایی خیمه عزاداری در آستانه سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) رنگ و بوی فاطمی به این شهر داده است.
در این طرح به عشق اهل بیت (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) 135 دیگ شله، نذر آن حضرت شده و صبح سالروز
شهادت حضرت زهرا (س) در مناطق حاشیه شهر توزیع می شود.
رئیس شورای هیات های مذهبی مشهد در این زمینه گفت: از مردم ولایتمدار دعوت می کنیم در سه شب عزاداری که توسط هیات انصارالحجه (عج) در عرصه میدان شهدا برگزار خواهد شد و همچنین بارگذاری 135 دیگ شله برای محرومان حاشیه شهر در عرصه این میدان که توسط مردم انجام می شود مشارکت کنند.
سید مهدی طباطبایی افزود: خیمه عزای حضرت زهرا (س) در عرصه میدان شهدا از چهارشنبه شب به مدت سه شب در عرصه میدان شهدا برپا شده و در این مدت عزاداری توسط هیات انصارالحجه (عج) در این محل برپاست.
وی اظهار داشت: اجتماع عظیم عزاداران فاطمی نیز ساعت هشت صبح روز شنبه 20 بهمن ماه در سالروز شهادت حضرت زهرا (س) در عرصه میدان شهدا برپا خواهد شد.
وی گفت: همچنین 135 دیگ شله برای محرومان حاشیه شهر در این میدان توسط مردم و با حمایت شهرداری مشهد پخته می شود.
طباطبایی افزود: 42 هیات مذهبی در این شهر جزو هیاتهای قدیمی هستند که بیش از 100 سال فعالیت در کارنامه خود دارند.
عضو مجلس خبرگان رهبری نیز امروز با حضور در محل اجرای طرح اطعام فاطمی و پخت 135 دیگ شله در میدان شهدا در جمع خبرنگاران گفت: طرح اطعام فاطمی طرح انفاق به مردم و در مسیر زندگی حضرت زهرا (س) است که جنبه انسانی و دینی دارد.
آیت الله محمد هادی عبدخدایی افزود: انفاق به مردم بسیار ارزنده و جزو شعائر دینی است.
وی اظهار داشت: افرادی این غذاهای نذری را برای تبرک مصرف می کنند و افرادی نیز از روی نیاز، لذا امیدواریم این طرح سالیان سال ادامه داشته باشد.
فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی نیز با حضور در میدان شهدا در جریان اجرای این طرح و پخت 135 دیگ شله قرار گرفت و گفت: مشارکت مردم در اجرای طرح اطعام فاطمی بسیار ارزشمند است.
سردار محمدکاظم تقوی افزود: طرح اطعام فاطمی اقدام ارزشی است و نیروی انتظامی در این ایام در امنیت عزاداران و دست اندرکاران این طرح مشارکت خواهد داشت.
مدیرکل روابط عمومی شهرداری مشهد نیز گفت: پخت 135 دیگ شله در شب شهادت حضرت زهرا (س) توسط هیات های مذهبی و با مشارکت مردم در حال انجام است.
محمد رضا اسماعیل زاده افزود: شهرداری مشهد در این زمینه اقدام به فراهم کردن زیرساخت های اجرای این طرح در عرصه میدان شهدا نموده است و باشگاه 'پدیده شهر خودرو' نیز در این طرح مشارکت می کند.
7505/ 6053
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.