حسین فاطمی نسب پنجشنبه شب در یادواره شهدای گمنام شهر قهستان از توابع شهرستان درمیان، افزود: شهدا بهترین، نردیکترین و پر افتخارترین راه لقاالله را انتخاب کردند و جایگاهی را به دست آوردند که همه اولیا الهی و بندگان خدا آرزوی رسیدن به آن را دارند.
وی با بیان اینکه شهدا به اذن خداوند در روز قیامت قدرت شفاعت دارند، بیان کرد: با ریختن اولین قطره خون شهید تمام گناهانش آمرزیده می شود، تنها راه رستگار شدن انسان پیروی از راه و روش شهداست.
به گفته وی در وصیت نامه اکثر شهدا به ولایت مداری و پیروی از ولایت فقیه توصیه و سفارش شده است، ما باید با تاسی از شهدای عزیز و گرانقدر حول محور ولایت فقیه برای سربلندی نظام اسلامی حرکت کنیم.
وی ادامه داد: در این دوران بیش از هر زمانی لازم است تا هوشیاری و بصیرت خود را در جهت دفاع از انقلاب اسلامی افزایش دهیم.
وی یادآور شد: برگزاری یادواره شهدا حداقل اقدامی است که می توانیم در جهت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا انجام دهیم، امروز باید بیش از هر زمانی دیگری نام و یاد شهدا را زنده نگه داریم.
عضو شورای شهر مشهد هم در این یادواره گفت: انقلاب اسلامی و امام راحل فرزندانی را تربیت کردند که امروز فرزندان آن بزرگوران در دفاع از انقلاب و ارزشهای اسلامی ثابت قدم هستند.
به گفته محمدحسین جهانبخش، امروز نسل چهارم انقلاب وارثان نسل اول انقلاب و ادامه دهنده راه امام و شهدا و گوش به فرمان رهبر حکیم و فرزانه هستند.
وی اضافه کرد: امروز جوانان این مرز و بوم برای دفاع از ارزش های دین مبین اسلام در جبهه های مقاومت در برابر استکبار جهانی ایستادگی و نقش آفرینی می کنند.
وی بیان کرد: اگر ایستادگی جوانان با اخلاص این مرز و بوم در کشورها عراق و سوریه در برابر داعش نبود ما باید الان در مرزهای جغرافیای خود با داعش می جنگیدیم.
وی یکی از علل اصلی پیروزی انقلاب اسلامی را رهبری آگاه و بصیر و حضور در صحنه مردم ولایی دانست و گفت: با گذشت 38 سال از پیروزی انقلاب اسلامی مردم هنوز در صحنه های مختلف حمایت خود را از نظام، انقلاب و رهبری به نمایش می گذارند.
در شهر قهستان درمیان پنج شهید گمنام دفن هستند.
شهرستان درمیان 189شهید تقدیم نظام اسلامی کرده است.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/irnabirjand
*7556 **2047*خبرنگار- حکیمه مصطفایی*انتشار دهنده- عباسقلی اشکورجیری *
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.