مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی در آیین افتتاح این نگارخانه گفت: نگارخانه استاد مهدی اسماعیلی مود از نظر کیفیت نور و سایر امکانات استاندارد است.

ناصر نبی زاده افزود: این نگارخانه به عنوان بخشی از خانه فرهنگ بیرجند از سال ۹۰ تا ۹۸ به اتمام رسیده است که ۲۰۰ میلیون تومان هزینه ساخت و ۵۰ میلیون تومان هزینه تجهیز آن شده است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه نگارخانه استاد مهدی اسماعیلی مود محل مناسبی برای نمایش آثار هنرمندان باشد ادامه داد: در راستای برگزاری جشنواری ملی خوشنویسی رضوی ۳۸ اثر از آثار خوشنویسی و نقاشی- خط اساتید برجسته خوشنویسی ایران در این نمایشگاه از امروز به نمایش گذاشته شده و تا ۲۱ آذر نیز ادامه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌ کرد: همچنین به بهانه اختتامیه جشنواره خوشنویسی رضوی، نمایشگاه آثار برگزیدگان این جشنواره در محل نگارخانه ابوذر با نمایش بالغ بر ۷۰ اثر افتتاح شد.

وی با بیان اینکه  تکمیل خانه فرهنگ بیرجند نیاز به یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار دارد گفت: برای این مهم از سوی استانداری و وزارت‌خانه قول‌هایی داده شده است.

نبی‌زاده با ابراز امیدواری از اینکه بخش نمایشگاهی خانه فرهنگ در سال ۱۴۰۰ به اتمام برسد، یادآور شد: تماشاخانه پروفسور کامیابی مسک، نگارخانه استاد مهدی اسماعیلی مود، بخش اداری و کلاس‌های آموزشی از دیگر بخش‌های خانه فرهنگ بیرجند است.

مهدی اسماعیلی مود رئیس انجمن خوشنویسان خراسان جنوبی و دارای گواهینامه استادی از انجمن خوشنویسان ایران و درجه یک هنری (دکترای حرفه ای هنر) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که در ١٨ جشنواره ملی و بین المللی مقام نخست و برگزیده را کسب کرده است.

اولین جشنواره ملی خوشنویسی رضوی از سری برنامه‌های هفدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) به میزبانی بیرجند در حال برگزاری است و امشب اختتامیه آن برگزار می‌شود.

«نستعلیق، شکسته نستعلیق، نسخ و ثلث و نقاشی خط» از جمله قالب‌های جشنواره ملی خوشنویسی رضوی است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.