محمدصادق معتمدیان شامگاه جمعه در آیین بزرگداشت زنده یاد دکتر حسین صدقی از مفاخر طبس و پدر علم هیدرولوژی ایران افزود: شناساندن مفاخر علمی به جوانان موجبات پیشرفت در همه عرصه‌ها را  رقم می‌زند.

وی خراسان جنوبی را مهد علم، فرهنگ و هنر خواند و گفت: این استان مفاخر فراوانی را تربیت کرده و زادگاه مشاهیری همچون آیت الله تهامی، آیت الله نابغ آیتی، پروفسور معتمدنژاد، پروفسور گنجی و... است.

استاندار خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم تبیین آثار و افکار بزرگان و یادکرد از زحمات آنها در عصر حاضر خاطرنشان کرد: بدون تردید اشاعه فرهنگ تقدیر از نخبگان به دلیل نقش بی‌بدیل آنان در تکامل ظرفیت‌های علمی و فرهنگی و ایجاد روحیه نشاط و پویایی بین اندیشمندان و اقشار مختلف از رسالت‌های حوزه‌های فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی وی در ادامه سخنانش به تشریح برنامه‌های توسعه‌ای دولت در شهرستان طبس پرداخت و گفت: بهبود وضعیت راه‌ها یکی از مطالبات مردم است و از آنجا که محور طبس از کریدورهای اصلی استان به شمار می‌رود برای رفع این نیاز هماهنگی‌هایی با وزارت راه و شهرسازی صورت گرفته است.

معتمدیان افزود: تخصیص ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای محور فردوس - بجستان و اخذ مجوز از سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی برای تزریق اعتبار لازم به پروژه طبس - بشرویه از جمله اقداماتی است که در این زمینه صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: به جهت بهبود وضعیت ارتباطات شهرستان طبس با استان‌های کرمان، یزد و اصفهان نشست‌هایی با وزارت راه و شهرسازی انجام شده و از آنجا که مسوولیت اجرای این پروژه‌ها با شرکت زیرساخت است برای تخصیص اعتبار و اجرای کار هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است.

استاندار خراسان جنوبی از رایزنی‌های انجام شده برای سرمایه‌گذاری دولت از طریق شرکت شستا خبر داد و گفت: به زودی سرمایه‌گذاری بیش از پنج هزار میلیاردی در راستای توسعه فرآوری  ذغالسنگ طبس اتفاق خواهد افتاد.

وی آغاز عملیات اجرایی پروژه انتقال آب از نیروگاه طبس، تامین مسکن روستایی و شهری و تامین زیرساخت‌های لازم برای احداث شهرک گلخانه‌ای را از دیگر اقدامات دولت در راستای اشتغالزایی و رفع نیازهای شهرستان برشمرد.

استاندار خراسان جنوبی امروز (جمعه) با سفر به بخش دیهوک شهرستان طبس، به طور سرزده در محل مصلای نمازجمعه این بخش نیز حضور یافت و با مردم دیدار کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.