هادی سلامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این شرکت هواپیمایی از روز سه‌شنبه ۱۲ آذرماه یک پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران - بیرجند و بیرجند - تهران انجام خواهد داد.

وی اظهار داشت: این پرواز ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه از تهران انجام می‌شود که ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه به فرودگاه شهید کاوه بیرجند می‌رسد؛ همچنین ساعت ۱۳ همان روز فرودگاه بیرجند را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: این پرواز حاصل پیگیری‌ها و مذاکرات متعدد استاندار خراسان جنوبی با ایرلاین‌های مختلف بوده است و این پرواز با هواپیمای MD از شرکت ایرتور با ظرفیت ۱۶۰ نفر انجام می‌شود.

وی افزود: اگر تقاضا از سوی شهروندان کافی باشد، می‌‎توانیم آن را به ۲ پرواز در روز سه‌شنبه تبدیل کنیم.

سلامی با اشاره به وجود ۲ پرواز در سایر روزهای کاری هفته به مقصد مشهد و تهران گفت: در این شرایط امکان سفرهای کاری برای صبح و عصر به خصوص برای مقصد تهران وجود دارد که امیدواریم این برنامه برای روز سه‌شنبه نیز کامل شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۴ پرواز رفت و برگشت (۲۸ لگ پروازی) در مرکز استان به مقصد تهران و مشهد انجام می‌شود که اگر تقاضای کافی باشد برای سایر مقاصد نیز پیگیری‌هایی داریم.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی با اشاره به ادامه پیگیری‌ها برای ایجاد بیس (پایه) پروازی در فرودگاه بیرجند گفت: این موضوع شرایط متفاوتی دارد که باید زیرساخت‌های لازم فراهم شود اما پیگیر آن هستیم.

وی همچنین به عملیات توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند اشاره کرد و افزود: این پروژه به مساحت چهار هزار و ۱۵۰ مترمربع از اردیبهشت امسال شروع شد و اکنون ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

سلامی با بیان اینکه ۱۹ میلیارد تومان اعتبار برای شروع پروژه تخصیص پیدا کرد اظهار داشت: تکمیل این ساختمان نیازمند ۳۰ میلیارد تومان اعتبار است که بتوان در مدت ۱۸ ماه آن را به اتمام رساند.

استان مرزی خراسان جنوبی با افغانستان و ۶ استان کشور همجوار است و بیرجند خط راه آهن مسافربری ندارد.

خراسان جنوبی دارای ۲ فرودگاه فعال در شهرهای بیرجند و طبس است که فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند از لحاظ قدمت سومین فرودگاه کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.