رضا سلم‌آبادی روز سه‌شنبه در دیدار اعضای مرکز نیکوکاری رسانه یاران با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت:  امسال در قالب طرح اطعام و احسان حسینی پنج میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان کمک جمع‌آوری شده که بخش قابل توجهی از آن سهم مراکز نیکوکاری بوده است. 

وی افزود: مردم این استان با وجود همه مشکلات معیشتی و اقتصادی اما همیشه پای ثابت کمک به افراد نیازمند و مراکز نیکوکاری هستند و خوشبختانه نیکوکاری و نوع‌دوستی بین مردم خراسان جنوبی برجسته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی با اشاره به این که اکنون ۵۵ مرکز نیکوکاری در این استان فعال است بیان کرد: در این مراکز تلفیقی از دانستن و عمل کردن را داریم و بسیاری از این مراکز در کنار مساجد و در محلات راه‌اندازی شده است.

وی مجموع کمک‌های جمع‌آوری شده از مردم در هفت ماه امسال را بالغ بر ۳۹ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان حدود سه میلیارد تومان از محل صدقات، سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از محل زکات و ۱۰ میلیارد تومان کمک حامیان به طرح اکرام ایتام بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۳ میلیارد تومان معادل ۵۹ درصد کمک‌های جمع‌آوری شده مبتنی بر نیاز محرومان بوده است ادامه داد: اگر فرهنگ‌سازی شود که مردم بیشتر در قسمت مبتنی بر نیاز محرومان کمک کنند اثربخشی و ماندگاری خدمات افزایش می‌یابد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان جنوبی با بیان اینکه راه‌اندازی ۳۵ مرکز نیکوکاری دیگر برای امسال هدف‌گذاری شده است گفت:  در هفت ماه گذشته از سال جاری مردم نیکوکار خراسان جنوبی ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به ۵۵ مرکز نیکوکاری استان اهدا کردند.

وی بیان کرد: از این میزان کمک‌های مردمی به مراکز نیکوکاری خراسان جنوبی ۱۹ درصد نقدی، ۷۱ درصد غیرنقدی و ۱۰ درصد نیز ارائه خدمات به جامعه هدف بوده است.

سلم‌آبادی با اشاره به مراجعه ۱۲ هزار نیازمند به مراکز نیکوکاری استان در سال جاری گفت: از این افراد ۲۴۱ نفر تحت حمایت بهزیستی، هفت هزار و ۲۴۸ نفر تحت حمایت کمیته امداد، ۳۳۳ نفر سایر سازمان‌ها و ۳ هزار و ۸۵۲ نفر از دیگر اقشار نیازمند جامعه بوده‌اند.

وی به آغاز فعالیت نخستین مرکز نیکوکاری تخصصی اصحاب رسانه (رسانه یاران) کشور در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: ارتقای سطح مشارکت‌های مردمی با نهادینه سازی فرهنگ انفاق و نیکوکاری، ارائه خدمات آموزشی، مشاوره‌ای و فرهنگی با همکاری نهادهای حمایتی، استفاده از ظرفیت مردم و خیرین و مردمی شدن مشارکت‌های اجتماعی با بهره‌گیری از توان رسانه‌ها و ایجاد پل ارتباطی بین خیران و نیازمندان و جذب مشارکت‌ها در راستای توانمندسازی و خودکفایی از اهداف مرکز نیکوکاری رسانه یاران خراسان جنوبی است.

این مرکز سال جاری با حضور رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) در بیرجند افتتاح شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.