اسحاق جهانگیری روز دوشنبه در آیین افتتاح طرح آبرسانی به بیرجند از محمدشهر افزود: با وجود راه‌انداختن جنگ اقتصادی آمریکا علیه کشورمان، چرخه‌های توسعه کشور با قدرت در حرکت است و با همت و تلاش و پشتکار مسئولان، ایران اسلامی اکنون به کارگاه بزرگ برای توسعه و سازندگی کشور تبدیل شده است.

وی اظهار داشت: باید با وحدت و همدلی و تلاش شبانه روزی مسئولان در بخش اقتصادی به نقطه‌ای برسیم که وضع معیشتی مردم بهبود یابد و شرایط اقتصادی پایدار در کشور حاکم شود.

جهانگیری بیان کرد: در بخش آب و برق در سال‌های اخیر کارهای بسیار بزرگی در کشور صورت گرفته‌ است که نتیجه آن برخورداری جمعیت زیادی از مناطق شهری و روستایی از نعمت آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و کاهش خاموشی در کشور بوده است.

وی با اشاره به توسعه روزافزون در بخش صنعت برق کشور گفت: جمهوری اسلامی ایران اکنون به قطب تولید برق در منطقه تبدیل شده‌ است که با صادرات آن به برخی کشورهای منطقه، وجوه دریافتی از آن در راستای سازندگی کشور هزینه می‌شود.

معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای مهار آب در مناطق مرزی کشور بیان کرد: در سال‌های اخیر هشت میلیارد دلار برابر با حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان در دولت تدبیر و امید برای مهار آب‌های مرزی کشور سرمایه‌گذاری شده است.

جهانگیری با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی به ویژه در بخش روستایی کشور گفت: سالانه ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای اجرای طرح‌های آبرسانی کشور از جمله مناطق روستایی اختصاص می‌یابد که در نوع خود بی‌سابقه است.

وی عنوان کرد: با اجرای طرح‌های مهم آبرسانی مشکل کمبود آب آشامیدنی بیرجند رفع‌ می‌شود و برای توسعه بیش از پیش خراسان جنوبی نیازمند اجرای طرح‌های مهم و زیرینایی هستیم.

طرح آبرسانی از محمدشهر به بیرجند با اعتبار ۵۰۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید و این طرح با هدف تامین ۶۵۰ لیتر بر ثانیه آب برای شهر بیرجند از سال ۱۳۹۴ آغاز شد و تا افق ۱۴۰۴ تامین آب را انجام می‌دهد.

معاون اول رئیس جمهوری روز دوشنبه برای شرکت در همایش ملی روز روستا و عشایر و افتتاح چند طرح عمرانی وارد بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی شد و از سوی استاندار خراسان جنوبی و مسئولان استان مورد استقبال قرار گرفت.

جهانگیری در این سفر به همراه شماری از وزیران و مسئولان کشوری در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر که امسال نخستین بار در استانی غیر از پایتخت برگزار می‌شود، شرکت و سخنرانی می‌کند.

وزرای جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و روسای کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به همراه جمعی از معاونان وزرا و مسئولان کشوری با معاون اول رئیس جمهوری به استان خراسان جنوبی آمدند و با حضور آنان در مناطق مختلف استان برخی طرح های عمرانی و زیرساختی افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

جهانگیری با سفر به بخش درح شهرستان مرزی سربیشه همزمان با ۱۵ مهر روز روستا و عشایر با مردم این منطقه دیدار می‌کند.  

بازدید از طرح آبرسانی به بیرجند و نمایشگاه دستاوردهای دولت تدبیر و امید در بخش روستایی و عشایری از دیگر برنامه‌های جهانگیری در این سفر یک روزه است.

۷۰۷۹ * ۶۰۵۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.