اسحاق جهانگیری بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند از سوی استاندار خراسان جنوبی و مسئولان استان مورد استقبال قرار گرفت.

معاون اول رئیس جمهوری در این سفر به همراه شماری از وزیران و مسئولان کشوری در ششمین همایش ملی روز روستا و عشایر که امسال نخستین بار در استانی غیر از پایتخت برگزار می‌شود، شرکت و سخنرانی می‌کند.

وزرای جهاد کشاورزی، ورزش و جوانان، نیرو و تعاون، کار و رفاه اجتماعی و روسای کمیته امداد امام خمینی (ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به همراه جمعی از معاونان وزرا و مسئولان کشوری با معاون اول رئیس جمهوری به استان خراسان جنوبی آمدند و با حضور آنان در مناطق مختلف استان برخی طرح های عمرانی و زیرساختی افتتاح یا کلنگ‌زنی می‌شود.

جهانگیری با سفر به بخش درح شهرستان مرزی سربیشه همزمان با ۱۵ مهر روز روستا و عشایر با مردم این منطقه دیدار می‌کند. 

همچنین در حاشیه همایش ملی روز روستا و عشایر قرار است با حضور معاون اول رئیس جمهوری هشت تفاهم‌نامه از سوی وزرا و روسای سازمان‌ها و نهادهای حمایتی مختلف در راستای توسعه مناطق روستایی و عشایری امضا ‌شود که از این تعداد، چهار تفاهم‌نامه مربوط به استان خراسان جنوبی است.

۲ هزار و ۴۸۰ طرح به ارزش ۷۱۴ میلیارد تومان نیز به طور همزمان در سراسر کشور به بهره برداری می‌رسد که شماری از آنها متعلق به خراسان جنوبی است.

بازدید از طرح آبرسانی به بیرجند و نمایشگاه دستاوردهای دولت تدبیر و امید در بخش روستایی و عشایری از دیگر برنامه‌های جهانگیری در این سفر یک روزه است.

عملیات اجرایی راه آهن بیرجند - یونسی قطعه ۱۶ به طول ۳۲ کیلومتر نیز همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهوری به خراسان جنوبی آغاز می‌شود.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان و به طول ۳۳۱ کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.

این استان چهار اثر ثبت جهانی شامل باغ اکبریه بیرجند، قنات بلده فردوس، بیابان لوت و روستای خراشاد دارد.

خراشاد از توابع شهرستان بیرجند به عنوان روستای جهانی توبافی (حوله بافی) سال گذشته ثبت جهانی شد.

خراسان جنوبی سومین استان پهناور کشور محسوب می‌شود و حدود ۴۱ درصد جمعیت آن ساکن روستا هستند.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.