حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز چهارشنبه در دیدار با مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی افزود: در ورزش باید مسائل معنوی، ارزشی و اخلاقی مورد توجه واقع شود چراکه ورزش از نظر فردی سبب سلامت تن و رشد این نعمت خدایی می‌شود.

وی ادامه داد: این در حالی است که دستگاه ورزش یک دستگاه فردی و شخصی نیست و در واقع یک تشکیلات اجتماعی بوده که مهمترین آن شاخصه فرهنگی است.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: گذشته‌های دور ورزش‌ به صورت بومی و مردمی برگزار می‌شد و الگوی آن ورزش باستانی بود که بهترین نمودار آن شخصیت، اخلاق، تحمل، بردباری و گذشت بوده است لذا ما ورزش‌های خودی را با این چشم می‌دیدیم و می‌بینیم.

وی با اشاره به اینکه باید در کنار مساله ورزش، مسائل ارزشی و فرهنگی نیز دیده شود اظهار داشت: روزنامه کیهان همواره در کنار مسابقات ورزشی، عکس شهیدی را نیز درج می‌کند و این کار بسیار باارزشی است.

حجت الاسلام والمسلمین عبادی با بیان اینکه ورزشی که می‌خواهیم یک ورزش مکتبی است نه صرفا قوی بودن بدن عنوان کرد: باید نقشه به کارگیری قدرت، در یک نقشه کمک به مظلوم و مبارزه با ظالم باشد و پیام اخلاق و فرهنگ بدهد.

وی تاکید کرد: ما به ورزشکار خود به عنوان یک جبهه فرهنگی و در راستای نظامی که اصل آن بر عدالت، کمک به مظلوم و مبارزه با ظالم است، نگاه می‌کنیم.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: جامعه از قهرمانی ورزشکاران در جبهه‌های مختلف خوشحال می‌شود زیرا آن قهرمانان از جامعه‌ای هستند که نظام آن اسلامی و بر پایه عدل است.

وی گفت: بدن انسان سالم نعمت بزرگی است اما همه این نیست بلکه خود ما انسان هستیم و شاخصه ما اراده است.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی افزود: قوی کسی است که اراده و ایمانش به گونه‌ای باشد که نفس او نمی‌تواند آن را از جا بکند و به گناه بکشاند.

وی ادامه داد: قوی‌تر از همه آن کسی است که وقتی ناراحت و عصبانی شود، سخن بدی بر زبان جاری نکند و از چارچوب حرف حق خارج نشود و به کسی اهانت نکند.

امام جمعه بیرجند بیان کرد: مواردی بود که از بردباری قهرمانان خود بسیار خوشحال بودیم، اما گاهی رسانه‌ها مسائلی را مطرح می‌کنند که اصلا متناسب با ورزشکاران و قهرمانان ما نیست.

وی اظهار داشت: کسانی هستند که وقتی قدرت می‌گیرند به حق دیگران دست درازی می‌کنند همچنین در خیلی جاها نشان داده می‌شود که افرادی مسئولیتی بر عهده می‌گیرند و قوه قضاییه مدارکی ارایه می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی اضافه کرد: کسانی به عنوان مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی محاکمه می‌شوند و به زندان می‌افتند که اموال مردم را برده‌اند و این مایه ننگ است، لذا قوی آن فردی است که وقتی تسلطی پیدا می‌کند و قدرتی می‌گیرد، هرگز به حق و مال دیگری دست درازی نمی‌کند.

وی بیان کرد: انسان قوی اراده‌اش به گونه‌ای است که علیرغم داشتن قدرت زیاد به حرام دست نمی‌زند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه شاخصه خراسان جنوبی فرهنگ است عنوان کرد: مقام معظم رهبری نیز از این شهر به شهر علم و ایمان تعبیر کرده‌اند.

وی اظهار امیدواری کرد: در این مقطع و دوران مسئولیت مدیرکل جدید ورزش و جوانان، استان به عنوان یک منطقه فرهنگی و ایمانی شناخته و دست پرورده‌های وی به گونه‌ای تربیت شوند که همیشه برگ برنده فرهنگ و اخلاق را که قوت واقعی انسان در آن نهفته است را به همراه داشته باشند.

۷۵۵۷* ۶۰۵۴

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.