سخنگوی مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) خراسان جنوبی گفت: همایش شیرخوارگان حسینی توسط مجمع جهانی حضرت علی اصغر امسال در ۶ هزار و ۵۰۰ نقطه کشور و ۴۵ کشور خارجی به صورت همزمان و با دستورالعمل یکسان برگزار خواهد شد.

علیرضا گرجی روز یکشنبه در نشست خبری افزود: تاکنون این مراسم به صورت غیررسمی در نقاط مختلف کشور و کشورهای دیگر برگزار می‌شد اما با توجه به هماهنگی‌های صورت گرفته در چند سال اخیر همایش شیرخوارگان حسینی با لباس متحد و سربند یا صاحب‌الزمان (عج) برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: با توجه به اهمیت یکسان‌سازی، کارگاه‌های دوخت لباس مخصوص شیرخوارگان در سراسر کشور فعال و در خراسان جنوبی تاکنون بیش از هشت هزار لباس تولید شده است که صبح جمعه پانزدهم شهریور همزمان با ششم محرم‌ بین شرکت کنندگان به صورت رایگان توزیع خواهد شد.

وی گفت: در تولید لباس مخصوص شیرخوارگان نیازمند همت خیران هستیم و خیرانی که قصد کمک به تولید لباس روز همایش و دیگر اقدامات فرهنگی این مجمع را دارند می‌توانند مبالغ نذری را به شماره کارت ۶۰۳۷۷۰۷۰۰۰۱۲۶۹۶۵ واریز کنند.

سخنگوی مجمع جهانی حضرت علی اصغر (ع) خراسان جنوبی افزود: با توجه به جمعیت شرکت کننده برای امسال در مرکز استان سه محل پیش‌بینی شده که عزاداران می‌توانند در حسینیه جماران بیرجند، سالن شهیدین قاسمی و امامزادگان باقریه حضور یابند.

وی بیان کرد: وسیله ایاب و ذهاب برای رفاه حال شرکت کنندگان در میدان‌های ابوذر، امام و آزادی شهر بیرجند پیش بینی شده است و محل‌های برگزاری این همایش از اول صبح جمعه پذیرای شرکت کنندگان خواهد بود.

وی هدف اصلی از برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی را بیان مظلومیت و واقع‌گویی حادثه جانسوز کربلا، تقویت نهضت عاشورایی در جهان، ارادت به خاندان عصمت و طهارت، بیعت مادران و اعلام آمادگی برای تربیت سرباز امام زمان (عج) و بیان اهداف قیام ذکر کرد.

وی با بیان اینکه همایش راس ساعت ۹ صبح جمعه آغاز می‌شود اظهار داشت: قرائت قرآن، مداحی، سخنرانی، گهواره گردانی و نذرنامه خوانی از مهمترین برنامه‌های این همایش است.

سال گذشته ۴۵ هزار نفر در همایش شیرخوارگان حسینی خراسان جنوبی شرکت کردند که ۲۰ هزار نفر در مرکز استان حضور یافتند.

۳۲۱۵*۳۰۲۸

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.