معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان جنوبی از آمادگی کامل بخش حمل‌ونقل مسافر برون‌شهری در ارائه خدمات به مسافرین تابستانی خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه خراسان جنوبی، مهدی گرجی افزود: در راستای ارتقاء سطح خدمات به مسافرین، کاهش هزینه‌های سفر، کاهش سفرهای درون‌شهری و تسهیل در دسترسی به محل‌های صدور بلیت، علاوه بر صدور بلیت از طریق وب‌سایت شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر و دفاتر فروش بلیت سطح شهر، تهیه بلیت از طریق دفاتر پیشخوان دولت و آژانس‌های مسافرتی نیز فراهم شده است.

این مسئول یادآور شد: به منظور افزایش سطح ایمنی، بهداشتی و رعایت شرایط و ضوابط حمل‌ونقلی در ناوگان حمل‌ونقل عمومی، پایانه‌های مسافری و مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی، بازدیدهای نظارتی با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط از محل پایانه‌ها عمومی و اختصاصی مسافر، مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی، ایستگاه‌های ثابت و سیار و اکیپ‌های سیار اعزامی از سوی اداره کل انجام و در صورت مشاهده موارد تخلف به‌ویژه تخلفات مهم و حادثه‌ساز علاوه بر اعمال قانون از سوی نیروی انتظامی، در کمیسیون‌های ویژه رسیدگی به تخلفات شرکت‌ها و رانندگان نیز موردبررسی قرار خواهد گرفت.

گرجی تکریم مسافر، رفتار توأم با احترام و ادب و خدمات مطلوب در حین سفر برای مسافران و به‌ویژه استفاده از محل‌های مناسب ایجاد شده در مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی برای توقف مسافرین برای انجام فریضه نماز در طول مسیر را از اولویت‌های مهم و یک ضرورت اساسی برای شرکت‌ها، مؤسسه و شعب حمل‌ونقل مسافر استان دانست و افزود: در حال حاضر 1659 نفر راننده در این بخش شاغل بوده و 600 دستگاه انواع ناوگان حمل‌ونقل عمومی برون‌شهری اعم از اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه جابجایی مسافرین از مبدأ 13 پایانه عمومی و خصوصی در استان را به انجام می‌رسانند.

وی یادآور شد: سه‌ماهه اول سال جاری 164 هزار و 337 مسافر به استان وارد و 196 هزار و 251 مسافر از استان خارج و هم‌چنین 257 هزار و 181 نفر مسافر درون استان جابجا شده‌اند.

او اضافه کرد: عمده مقاصد سفرهای خارج استان را استان‌های تهران – سیستان و بلوچستان – خراسان رضوی و کرمان برشمرد و افزود جابجایی مسافر در سفرهای برون‌استانی نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 21 درصدی برخوردار بوده است.

گرجی افزود: سامانه گویای 141 و سامانه پیامکی 300056141 نیز آماده دریافت پیشنهادات، انتقادات و نظرات مسافران درخصوص نحوه ارائه خدمات سفرهای تابستانه در استان خراسان جنوبی خواهد بود.

انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.