به گزارش ایرنا محمدحسین یکه خانی روز شنبه در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان بیرجند که به ریاست فرماندار برگزار شد افزود: امیدواریم بتوانیم با کمک خیرین بخشی از مشکلات مربوط به فضای آموزشی را کاهش دهیم.
وی گفت: مهاجرت بی رویه روستاییان به حواشی شهر بیرجند وضعیت را بحرانی تر کرده به طوری که 66 مدرسه دو نوبت فعالیت می کنند که سال آینده به بالای 80 مدرسه خواهد رسید.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند ادامه داد: طبق پیش بینی های صورت گرفته سال آینده با افزایش 150 کلاس درس پایه اول مواجه خواهیم بود و می توانیم کلاس های 35 نفره را تشکیل دهیم اما کیفیت تحت تاثیر قرار می گیرد.
وی گفت: در کنار کلاس درس، تجهیزات آموزشی هم به روز نیستند در حالی که رویکرد آموزشی کشور به سمت رشته های فنی و حرفه ای است اما تا تجهیزات به روز و کامل نداشته باشیم موفقیتی هم حاصل نخواهد شد.
یکه خانی همچنین با اشاره به فرارسیدن هفته معلم در اردیبهشت، از برگزیده شدن 28 معلم در مرحله شهرستانی، 9 معلم استانی و یک معلم کشوری خبر داد.
وی افزود: قدردانی از مقام معلم تجلیل از دانایی است و تمامی مردم و مسئولان باید این مهم را در دستور کار قرار دهند.
مدیر آموزش و پرورش بیرجند گفت: فرهنگیان همواره در سختی های فراوان به رسالت واقعی خود می پردازند و با تمام این سختی ها همواره در نظرسنجی ها رتبه اول اعتماد اجتماعی را کسب می کنند.
وی دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، غبارروبی مزار شهدا، گردهمایی و تجلیل از 500 پیشکسوت، تکریم از معلمان توانمند، دیدار با خانواده شهدا، عیادت از فرهنگیان بیمار و یادبود فرهنگیان متوفی را از مهمترین برنامه های هفته معلم بیان کرد.
بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز خراسان جنوبی سوم اردیبهشت ماه جاری در محل دانشگاه فرهنگیان مشهد برگزار شد.
3215*3028
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.