اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمد صادق معتمدیان روز یکشنبه در نشست جمع بندی بازدید از کارخانه کویر تایر بیرجند گفت: در این زمینه 31 شهر در 31 استان کشور که کمترین میزان توسعه یافتگی را دارند بر مبنای سرمایه های اندک، توسعه می یابند مانند طرحی که در شهرستان قلعه گنج کرمان انجام گرفته و هفته گذشته همه استانداران، مسئولان توسعه و محرومیت زدایی و سایر افراد حضور یافتند تا این الگو را از نزدیک بازدید کنند و آن را تعمیم دهند.
وی اضافه کرد: با تلاش همه موسسان، مدیران ارشد و تلاش های شبانه روزی کارگران کویرتایر موفقیت های بسیار بزرگی در این واحد انجام شده که قطعا باید تلاش کنیم این توانمندی ها در کشور معرفی شوند.
استاندار خراسان جنوبی گفت: هدف از حضور در این واحد تولیدی دیدار با مجموعه کارکنان، آشنایی بیشتر با ظرفیت ها و بررسی مشکلات و موانع اعتباری در این مجموعه است.
وی افزود: اقدامات بزرگی که در این واحد تولیدی انجام شده نمونه ای از اقتصاد مقاومتی است که آن را می توان در سطح کشور معرفی کرد.
معتمدیان گفت: به نظر می رسد در خراسان جنوبی نیز الگوهای خوب تولیدی از این قبیل وجود دارد مانند کارخانه سیمان باقران که 30 هزار نفر سهامدار با سرمایه های اندک این واحد را بدون نیاز مستقیم دولت راه اندازی کرده اند.
وی اضافه کرد: این واحد تولیدی از الگوهای بسیار موفق مردمی است که در استان انجام شده اما متاسفانه نتوانسته ایم در سطحی ملی و بین المللی این ظرفیت ها را معرفی کنیم.
مقام عالی دولت در استان گفت: خلاقیت، فناوری و نواوری حاصل زحمات نیروی بومی استان بوده که تلاش می کنیم از نزدیک مسایل و مشکلات را بررسی کنیم و موفقیت این مجموعه سبب ایجاد انگیزه برای سایر تولیدکنندگان است.
وی برای کمک به طرح توسعه شرکت کویر تایر اعلام آمادگی کرد و گفت: موفقیت این واحد بزرگ تولیدی موجب تشویق و ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاران در سطح استان می شود.
معتمدیان از سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به خراسان جنوبی خبر داد و افزود: در این سفر که تا پایان هفته خواهد بود سعی می کنیم از شرکت کویر تایر بازدید شود تا در جریان توانمندی این واحد تولیدی قرار بگیرند.
وی اظهار داشت: همچنین توانمندی ها، ظرفیت ها و نیازمندی و مشکلات استان در این سفر مطرح می شود.
استاندار خراسان جنوبی امروز (یکشنبه) از چند واحد صنعتی مستقر در شهرک صنعتی بیرجند بازدید کرد.
7557*3028
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.