اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا جواد غنچه روز سه شنبه در دیدار با فرماندار درمیان افزود: بر این اساس پرداخت غرامت سال زراعی 97-96 بخش زراعت، دام و طیور استان به میزان 50 میلیارد ریال و 700 میلیون ریال بوده است.
وی بیان کرد: سایر غرامت های باقیمانده مربوط به بخش باغ های استان به میزان حدود 127 میلیارد ریال بوده که در مسیر پرداخت است.
مدیر گروه خدمات بیمه محصولات بانک کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به سطح پوشش بیمه محصولات کشاورزی در شهرستان درمیان گفت: در حال حاضر 11 درصد دام، هفت درصد محصولات زراعی و 31 درصد محصولات باغی این شهرستان زیرپوشش بیمه هستند.
وی ادامه داد: سطح زیرپوشش استان در بخش دام 24 درصد، زراعت 15 درصد و باغات 17 درصد است.
غنچه با بیان اینکه بیمه محصولات کشاورزی و دام استان از چهار ماه گذشته آغاز شده است گفت: سال زراعی جاری در بخش باغات، مزارع و طیور استان خسارتی نداشته ایم اما در بخش دام 267 راس دام به غرامت 753 میلیون ریال تلف شده اند.
فرماندار درمیان هم در این دیدار گفت: فعالیت در بخش کشاورزی به علت وابستگی زیاد آن به شرایط جوی فعالیتی توام با ریسک و مخاطره بالا است که تولیدکنندگان این بخش متحمل خسارت های زیادی می شوند.
محمد بشیری زاده افزود: با توجه به خطر عوامل طبیعی و ناپایداری های جوی لازم است از سوی جهاد کشاورزی اطلاع رسانی های لازم درباره بیمه به کشاورزان انجام شود.
7556*3028
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.