sport

در گفت و گو با جی پلاس؛

هافبک استقلال می گوید پیروزی این تیم برابر الهلال عربستان در باور کادرفنی و بازیکنان وجود داشت و می دانستند توان شکست نایب قهرمان آسیا را دارند.

به گزارش سرویس ورزشی جی پلاس؛ استقلال در یک بازی برتر توانست الهلال عربستان، نایب قهرمان فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا را با یک گل از پیش رو بردارد.

شاگردان وینفرد شفر در این بازی سوار توپ و میدان بودند و کمترین فرصت گلی را به آبی ها ابوظبی دادند اما در سوی مقابل چندین موقعیت خیلی خوب را خلق کردند که فقط یکی از آن ها با اشتباه مدافع الهلال در دفع توپ وارد دروازه علی الحبسی شد.

در این دیدار استقلال می توانست گل های بعدی را هم بزند اما همانند سایر دقایق بازی در زدن ضربه آخر کم دقت بود.

خط هافبک استقلال در برابر الهلال بهترین عملکرد خود را به نمایش گذاشت و با ارسال پاس های صحیح و کم خطا، توانست بازیکنان این تیم را از کار بیاندازد. شفر برای این بازی از پنج هافبک استفاده کرده بود که هر پنج بازیکن ضمن شرکت در کارهای دفاعی توانستند در خط حمله موثر ظاهر شوند و حملات خطرناکی را طراحی کنند.

فرشید باقری برابر الهلال یکی از بهترین روزهای خود را سپری کرد و توانایی های خود را در چنین بازی های حساسی به نمایش گذاشت. او ضمن شرکت در کارهای دفاعی، به عنوان نزدیک ترین هافبک به خط دفاعی تیمش، شروع کننده حملات بود و با دوندگی و هوش بالا، برنامه های شفر را در زمین پیاده کرد و جلوی اندیشه های رامون دیاز را گرفت.

هافبک دفاعی استقلال بعد از پیروزی تیمش برابر الهلال، در عکس دسته جمعی بازیکنان استقلال هم حضور داشت و از خوشحال ترین بازیکنان داخل زمین بود. او می گوید پیروزی استقلال برابر الهلال دور از دسترس نبود و قبل از بازی می دانستند که توانایی غلبه بر نایب قهرمان آسیا را دارند.

فرشید باقری

خوشحالم به هر شهری می رویم، استقلالی ها کنارمان هستند

فرشید باقری در گفت و گو با خبرنگار ورزشی جی پلاس، اظهار کرد: خدا را شکر توانستیم بازی با الهلال را ببریم. خوشحالم که به هر شهری می رویم هواداران کنار ما هستند. درست است که این بازی باید در تهران برگزار می شد و چندین هزار نفر به ورزشگاه می آمدند اما در مسقط هم تعداد اندکی از استقلالی ها تا آخرین دقیقه بازی کنار ما بودند و از تیم مان حمایت کردند که برد را به آن ها تقدیم می کنیم.

 هافبک دفاعی استقلال درباره پیروز ارزشمند این تیم برابر نایب قهرمان آسیا، افزود: در ماه های اخیر روند رو به رشدی داشتیم و توانستیم به کیفیت بسیار خوبی دست پیدا کنیم. برای این موضوع خیلی تلاش کردیم. قبل از بازی آقای شفر اطلاعات خوبی از الهلال در اختیار تیم مان گذاشت و برای این بازی برنامه ریزی کردیم. متوجه نقاط ضعف الهلال شده بودیم و باید طبق برنامه ها عمل می کردیم که همین اتفاق افتاد. می دانستیم که توان شکست دادن الهلال را داریم و این برد دور از دسترس نبود.

در گروه مرگ تک تک امتیازها ارزشمند است

او با اشاره به ارزش این برد می گوید: ما در گروه مرگ غرب آسیا هستیم. نتایج گروه نشان می دهد که همه تیم ها قوی هستند. تک تک امتیازات ارزشمند است و ما بر همین اساس از بازی با الهلال برد می خواستیم چرا که روز کاغذ ما میزبان این بازی بودیم و قبل از بازی العین نیاز به اندوخته خوبی داشتیم.

باقری درباره سومین دیدار این تیم برابر العین امارات می گوید: تا بازی با العین هنوز زمان داریم و فعلا فکرمان را روی العین متمرکز نمی کنیم. فقط این را می دانم که العین تیم قدرتمندی است و در بازی نخست هم از الهلال در عربستان مساوی گرفت. این موضوع نشان می دهد که العین تیم قدرتمند سال گذشته است. برای یک نتیجه خوب به امارات خواهیم رفت.

فرشید باقری

هافبک استقلال با اشاره به بازی پیش روی تیمش مقابل فولاد در خوزستان می گوید: تیم ما در چند جبهه درگیر است و حضور بازیکنان توانمند دست شفر را برای انتخاب ترکیب باز گذاشته است. فولاد از تیم های خوب فصل جاری است و همانند ما در کورس کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا هستند. با توجه به نتایج از دست رفته در نیم فصل نخست، نباید امتیازی را از دست بدهیم.

نمی توانیم روی احتمالات پیش برویم

باقری درباره صعود استقلال به فینال جام حذفی و احتمال قهرمانی و گرفتن سهمیه می گوید: نمی توانیم روری احتمالات پیش برویم. بهتر این است که در لیگ برتر کار را یک سره کنیم و اگر قسمت بود، می توانیم قهرمان جام حذفی شویم که یک افتخار برای من و استقلال محسوب می شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
کدخبر: 867516
ارسال نظر

اخبار مرتبط
موضوعات داغ