باران در تهران با 3 سامانه بارشی/ وضعیت هوای پایتخت در تعطیلات عید فطر + هشدارهای مهم

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از تاثیرگذاری 3 سامانه بارشی در استان تهران در پایان هفته و برودت 6 تا 10 درجه ای هوا در مناطق کوهستانی استان تهران خبر داد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از ورود ۳سامانه بارشی در آخر هفته جاری و برودت و سردی هوا خبرداد.

طبق گزارش روابط عمومی استانداری تهران،  حامد یزدی مهر روز دوشنبه در گفتگو با واحد خبر با اشاره به ورود ۳سامانه بارشی به استان تهران و کاهش محسوس دما در پایان هفته اظهارداشت:  روز سه شنبه در نیمه جنوبی، چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه در استان تهران به ویژه نیمه غربی و مناطق جنوبی فعالیت ۳سامانه بارشی را خواهیم داشت در همین راستا مدیریت بحران به شهروندان توصیه می کند تا از توقف در کنار درختان کهنسال و برپایی چادرهای مسافرتی اجتناب نمایند.

وی در ادامه بر ضرورت اطمینان از استحکام تابلوهای تبلیغاتی و سازه‌های نیمه تمام توسط ذی نفعان تاکید و افزود: به فعالین در حوزه تبلیغات و عمران در بخش کار در ارتفاع  توصیه می‌شود در پایان هفته از استقرار در مکان‌های مرتفع چون دکل‌ها و داربست‌ها خودداری کنند.

وی به کاهش کیفیت هوا با توجه به احتمال خیزش گرد و خاک و کاهش شعاع دید نیز اشاره و گفت: افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای در زمان بروز پدیده گرد و خاک از حضور در فضای باز بپرهیزند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به دامنه فعالیت سامانه بارشی ظهر چهارشنبه، تاکید کرد: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها وجود دارد و توصیه می شود  شهروندان مطلقاً در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها توقف نکنند و با توجه به احتمال لغزش سنگ از ارتفاعات و ریزش بهمن در ارتفاعات از تردد در مسیرهای کوهستانی احتیاط کرده و از فعالیت‌های کوه نوردی به ویژه صعود به ارتفاعات  پرهیز کنند.

وی در ادامه بر ضرورت پاک سازی دهانه پل‌ها، لایروبی کانال‌ها و آب روها تاکید کرد و خواستار آمادگی کامل دستگاه‌های اجرایی و امدادی شد.

یزدی مهر، با اشاره به اعلام هواشناسی مبنی بر کاهش محسوس دما بین ۶ تا ۱۰ درجه سلسیوس در آخر هفته بیان کرد: احتمال  یخ زدگی شبانه در سطح زمین در ارتفاعات و بعضی مسیرهای کوهستانی پیش بینی شده  لذا از شهروندانی که قصد تردد در جاده های کوهستانی دارند می خواهیم تجهیزات خودرویی در راستای جلوگیری از یخ زدگی به همراه داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به احتمال افزایش مصرف حامل‌های انرژی با توجه پیش بینی ماندگاری توده هوای سرد تا دوشنبه در ارتفاعات استان خبر داد و خاطرنشان کرد:  شهروندان با توجه به برودت هوا در مصرف حامل‌های انرژی مدیریت کنند.

وی در پایان از ابلاغ هشدار به دستگاه های عضو ستاد خبر داد و یاداورشد: بر اساس هشدار سامانه های بارشی در استان تهران، مدیریت بحران در آماده باش کامل خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید