بخشودگی 100درصدی جرایم مالیاتی به مناسبت دهه فجر! + جزییات

بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی و عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف تا سقف صددرصدی به مدیران کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ شد.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور، از بخشودگی صد درصدی جرایم مالیاتی به مناسبت دهه مبارک فجر تا پایان بهمن ماه خبر داد.

طبق گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید محمد هادی سبحانیان در جمع بازاریان و اصناف به مناسبت برپایی میز خدمت مالیاتی گفت: پیش از این بخشنامه بخشودگی جرایم مالیاتی و عوارض و جرایم عدم انجام تکالیف تا سقف صددرصدی به مدیران کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ شد و هم اکنون بخشودگی صددرصدی جرایم قابل بخشش به همکاران سراسر کشور اعلام می‌شود.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی، برپایی و استقرار میز خدمت و تقویت حضور میدانی برای رفع مشکلات اصناف و اتحادیه‌ها در دوره تحولی نظام مالیاتی را به عنوان الگوی مصداقی در چارچوب رویکرد تکریم مؤدیان و در راستای تسریع و تسهیل امور فعالین اقتصادی دانست که با استقبال بسیار خوب اتحادیه‌ها و صنوف و مودیان مالیاتی روبرو شده است.

سبحانیان تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های فعالین صنفی افزایش میزان معافیت اصناف و مشاغل بود که با همراهی و همکاری مجلس شورای اسلامی رشد قابل توجهی کرده است به طوری که از ۴۷ میلیون تومان سال جاری به ۱۴۴ میلیون تومان برای سال آینده افزایش یافته است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی افزود: بسیاری از اصناف و مشاغل، اسناد و مدارک نداشتند و موقعی که ماموران سازمان امور مالیاتی به آنها مراجعه می‌کردند، صورتحسابی برای خرید نداشتند که برایشان اعتبار لحاظ شود؛ با پیشنهاد سازمان امور مالیاتی و موافقت مجلس در لایحه بودجه با لحاظ ضریب ارزش افزوده کاهشی برای پرونده‌هایی که در سنوات گذشته باز بوده، این پرونده‌ها جمع بندی و دغدغه بسیاری از اصناف و مشاغل حل می‌شود.

دیدگاه تان را بنویسید