اتحادیه فروشندگان خشکبار

قیمت بهترین آجیل شب یلدا 1402 اعلام شد

اتحادیه فروشندگان خشکبار اعلام کرد: بهترین آجیل شب یلدا حداکثر ۴۸۰هزار تومان؛ گران‌تر نخرید!

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ خدامی، رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل تهران گفت: هیچ کمبودی در بازار آجیل و خشکبار نداریم بلکه قیمت آجیل نسبت به شب عید امسال ۱۵ درصد ارزان‌ هم شده‌است و حتی در یک سری کالاها مثل پسته و تخمه شور تا ۲۵درصد افت قیمت را شاهد هستیم و در بقیه موارد ثبات قیمت داریم.

آجیل شب یلدا تعریف خودش را دارد و حداقل باید ۱۰کالا به بالا در آن مخلوط شود. آجیل شب یلدای واقعی با بهترین کیفیت شامل ۱۲قلم کالا از جمله ۹۰۰گرم پسته اکبری یا احمدآقایی ممتاز، مغز گردو، بادام هندی، انجیر، مغز فندق، بادام، کشمش، توت، مویز، و برگه زردآلو و ۱۰۰گرم چند تکه باسلوق حداکثر ۴۸۰تومان است.

متاسفانه از یک سو در میادین میوه و تره‌بار، برخی کسبه نخود و کشمش، بادام‌زمینی و پسته درجه سه و هر آجیلی که پایین‌ترین قیمت را دارد با هم مخلوط می‌کنند و به اسم آجیل شب یلدا به مردم می‌فروشند (این آجیل همان آجیل شیرینی نامرغوبی است که مورد تأیید اتحادیه آجیل و خشکبار نیست).

از سوی دیگر در برخی فروشگاه‌های لاکچری در بالای شهر یک کیلو آجیل را ۸۰۰هزار تومان به پای مشتری‌ها می‌نویسند و موجب می‌شوند این موج گرانی کاذب از آن سمت به پایین شهر هم حرکت کند. خدامی تأکید می‌کند عرضه آجیل شب یلدا با قیمتی بیش از هرکیلوگرم ۴۸۰ هزار تومان مصداق گران‌فروشی است./روزنامه قدس

دیدگاه تان را بنویسید