در این مناطق کشور باران شدیدتر می آید + اسامی

کارشناس سازمان هواشناسی خبر داد: در هفته جاری به سبب بارش‌ها، هوای خنک حاکم می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس؛ کارشناس سازمان هواشناسی با اعلام کاهش چهار تا هشت درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور، از وزش باد شدید در شرق و شمال‌شرق و همچنین افزایش ارتفاع امواج در دریای جنوب در روز جاری (شنبه) خبر داد.

طبق گزاشر وزارت راه و شهرسازی، «کبری رفیعی» درباره وضعیت جوی کشور گفت: امروز در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان‌شرقی، مناطق ساحلی خزر، گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی، بخش‌هایی از سمنان و شمال خراسان رضوی، بلندی‌های البرز، هرمزگان بارش همراه با رعدو برق و وزش باد شدید پیش‌بینی شده است.

در این استان ها باد شدید می آید

وی افزود: همچنین در بخش‌هایی از دامنه جنوبی البرز مرکزی و شرقی، گردوخاک مورد انتظار است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه‌ داد: امروز شدت بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی بیشتر است و برای این مناطق هشدار هواشناسی نارنجی صادر شده است که مخاطراتی را به‌ویژه برای خراسان شمالی، گلستان و ارتفاعات مازندران به همراه دارد.

رفیعی توضیح‌داد: در هفته جاری به سبب بارش‌ها، هوای خنک حاکم می‌شود و یکشنبه، بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، سمنان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی و هرمزگان تداوم دارد.

به گفته وی، امروز نیز در استان‌های گیلان، مازندران، اردبیل، شمال غرب و شمال شرق کشور، کاهش دمای چهار تا هشت درجه‌ای دما پیش‌بینی شده است.

این کارشناس سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: امروز در شرق و شمال‌شرق کشور وزش باد شدید به‌ویژه شرق سمنان و اصفهان، دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی، وزش باد شدید و گردوخاک رخ می‌دهد. همین شرایط جوی روزهای یکشنبه و دوشنبه در شرق و شمال‌شرق مورد انتظار است.

وی از تلاطم در آب‌های جنوبی ایران در روز جاری و فردا خبر داد و گفت: به سبب افزایش ارتفاع موج و خطرات شرایط جوی، صیادان و سایر هموطنان نسبت به این شرایط توجه داشته باشند. همچنین طی فردا و دوشنبه آب‌های دریای خزر مواج و متلاطم خواهد شد.

رفیعی اظهار داشت: امروز بیشینه دمای تهران ۳۵ درجه سانتیگراد است و آسمان پایتخت صاف و ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی شده است.

دیدگاه تان را بنویسید