جی پلاس؛

آخرین حکمی که امام صادر کرد

امام خمینی در بیست و هشتم اردیبهشت ماه سال 68 آخرین حکم دوران حیات پربرکتشان را خطاب به آیت الله موسوی اردبیلی صادر کردند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در تاریخ بیست و هشتم اردیبهشت ماه سال 68 در حکمی خطاب به مرحوم آیت الله سید عبدالکریم موسوی اردبیلی (رئیس وقت دیوان عالی کشور) بر لزوم تسریع در رسیدگی به پرونده‌ های مربوط به اصل 49 قانون اساسی تاکید کردند. این حکم آخرین حکمی است که امام پیش از مراجعه به بیمارستان و در آخرین روزهای حیات مبارکشان صادر کردند. متن حکم ایشان به شرح زیر است: 

 

"بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

جناب مستطاب حجت‌ الاسلام آقای موسوی اردبیلی ـ دامت افاضاته

جنابعالی آقای نیّری را برای رسیدگی به پرونده‌ های موضوع حکم آقای صانعی و آقای کروبی[1] انتخاب نمایید تا هر پرونده‌ ای در کشور مربوط به آن حکم می‌ گردد را رسیدگی نماید. و همان‌ طور که نوشته‌ اید برای اینکه حقوق مردم از بین نرود، دادگاه عالی انقلاب اسلامی را موظف کنید این پرونده‌ ها را رسیدگی مجدد نمایند. آقایان حجتی‌الاسلام معرفت و نیّری موظفند این پرونده را خارج از قوانین دست و پا گیر رسیدگی نمایند و تنها انطباق با موازین شرعی را مدنظر قرار دهند، تا خدای ناکرده حق کسی ضایع نگردد. بدیهی است کلیۀ احکام صادره که به تأیید دادگاه عالی انقلاب اسلامی رسیده باشد قطعی و لازم‌ الاجراست. توفیق جنابعالی را از خداوند متعال خواستارم. توضیح این مطلب لازم است که پرونده‌ های شهرستان ها از طریق آقای نیّری به دادگاه عالی فرستاده خواهد شد.

28/2/68

روح اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

1 ـ به حکم صادره از سوی امام خمینی به تاریخ 6/2/68 مراجعه شود. 

 

صحیفه امام؛ ج 21، ص 389

 

دیدگاه تان را بنویسید