ایراندوست: اگر حمایت و برابری باشد، دختران در میادین بین‌المللی افتخار آفرینی می‌کنند

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان در مراسم بدرقه تیم ملی برای حضور در مسابقات جام ملت‌های آسیا گفت: اگر حمایت و برابری باشد، دختران در میادین بین‌المللی، آسیایی و المپیک افتخار آفرینی می‌کنند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، تیم ملی فوتبال زنان ایران که برای نخستین بار به جام ملت‌های فوتبال آسیا راه یافته امروز (شنبه) در محل آکادمی ملی فوتبال بدرقه شد. در این مراسم جمعی از پیشکسوتان فوتبال مانند حسین کلانی و حسن روشن و تعدادی از مقامات فدراسیون فوتبال از جمله بیژن ذوالفقارنسب حضور داشتند. همچنین دراگان اسکوچیچ و وحید هاشمیان، سرمربی و مربی تیم ملی فوتبال مردان ایران در این مراسم حضور یافته بودند.

مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی فوتبال زنان در این مراسم گفت: این یک رویا برای من بود وقتی همیشه می‌دیدم از فوتبال مردان حمایت می‌شود و به خوبی بدرقه می‌شود، همیشه ته دلم می‌گفتم ای کاش ورزش زنان هم این حمایت را داشته باشد. امروز این اتفاق، باعث خرسندی دختران تیم ما بود.

او در مورد امکاناتی که فدراسیون برای تیم ملی در نظر گرفته بیان کرد: مهمترین چیزی که تیم ما الان دارند، امید است و این امید را فدراسیون فوتبال عزیزی خادم و موسوی در وجودشان نهادینه کرده است. من همیشه دغدغه برابری داشتم و برای رفع تبعیض جنسیتی تلاش کردم. در این هشت ماه که با فدراسیون آقای عزیزی همکاری کرده‌ام تا الان این شرایط را ندیده‌ام. ما قبلا به اردو می‌آمدیم و اولویت استفاده از زمین‌های ۱، ۲ و حتی چمن مصنوعی با مردان بود و حتی در تیم جوانان دو روز مجبور شدیم در خوابگاه بمانیم چون زمین نداشتیم. روز اول که آمدم حرف از قرارداد نزدم و فقط دو چیز خواستم. اول اینکه تیم ملی در خوابگاه نباشد و مثل مردان در هتل اسکان داده شود و دوم اینکه مثل لباس مردان به زنان هم لباس بدهند. خوشحالم که وعده نبود.

او افزود: در دو ماه اخیر از ۳۰۰۰ دختر از سراسر ایران استعدایابی شده و این شگفت‌انگیز است و امید را در دل دختران ورزشکار زنده می‌کند.

ایراندوست با بیان اینکه فدراسیون های دیگر باید از فدراسیون فوتبال الگو برداری کنند، ادامه داد: ورزش زنان فقط به فوتبال اختصاص پیدا نمی‌کند. باور کنید اگر حمایت و برابری باشد، دخترانتان در میادین بین‌المللی، آسیایی، المپیک افتخار آفرینی می‌کنند.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: این قول را از طرف تمام بازیکنانم می‌دهم که شخصیت دیگری را در زمین فوتبال می‌بینید. ای کاش که ۹۰ دقیقه بازی ایران با هند، چین و چین تایپه را ببینید که فوتبال دخترانتان برای پرچم، کشور و فدراسیون چه کار می‌کنند.

 

دیدگاه تان را بنویسید