جی پلاس/ به مناسبت سالروز شهادت؛

در پیام امام به مناسبت شهادت دکتر مفتح، از کدام منطق قران سخن به میان آمده؟

امام خمینی در بیست و هفتم آذرماه سال 58، پیامی به مناسبت شهادت آیت الله دکتر مفتح صادر کردند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) به دنبال شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح به دست گروهک تروریستی فرقان، پیامی خطاب به ملت ایران در محکومیت ترور ایشان صادر کردند. متن پیام امام به شرح زیر است: 

 

"بسم‌اللّه‌ الرحمن الرحیم

اناللّه‌ و اناالیه راجعون[1]

آنگاه که منطق قرآن، آن است که ما از خداییم و به سوی او می‌ رویم و مسیر اسلام، بر شهادت در راه هدف است، و اولیای خدا ـ علیهم‌ السلام ـ شهادت را یکی از دیگری به ارث می‌ بردند، و جوانان متعهد ما برای نیل شهادت در راه خدا درخواست دعا می‌ کرده و می‌ کنند، بدخواهان ما که از همه جا وامانده دست به ترور وحشیانه می‌ زنند، ما را از چه می‌ ترسانند؟ امریکا خود را دلخوش می‌ کند که با ایجاد رعب در دل ملت ـ که سربازان قرآنند ـ می‌ تواند وقفه‌ای در مسیر حق و عقبگردی از جهاد مقدس در راه خدا ایجاد کند؛ غافل از اینکه ترس از مرگ برای کسانی است که دنیا را مقرّ خود قرار داده و از قرارگاه ابدی و جوار رحمت ایزدی بی‌خبرند. اینان از کوردلی، صحنه‌ های شورانگیز ملت عزیز و شجاع ما را در هر شهادتی، پس از شهادتی که در پیش چشمان خیرۀ آنان منعکس است نمی‌ بینند. صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لایَعْقِلُونَ[2] اینان می‌ بینند که هزار و سیصد سال بیشتر از صحنۀ حماسه آفرین کربلا می‌ گذرد و هنوز خون شهیدان ما در جوش و ملت عزیز ما در حماسه و خروش است. جناب حجت‌ الاسلام دانشمند محترم آقای مفتح و دو نفر پاسداران عزیز اسلام ـ رحمة‌اللّه‌ علیهم ـ به فیض شهادت رسیدند و به بارگاه ابدیت بار یافتند، و در دل ملت و جوانان آگاه ما حماسه آفریدند و آتش نهضت اسلامی را افروخته‌تر و جنبش قیام ملت را متحرکتر کردند. خدایشان در جوار رحمت واسعۀ خود بپذیرد و از نور عظمت خود بهره دهد. امید بود از دانش استاد محترم و از زبان و علم او بهره‌ها برای اسلام و پیشرفت نهضت برداشته شود؛ و امید است از شهادت امثال ایشان بهره‌ها برداریم. من شهادت را بر این مردان برومند اسلام، تبریک و به بازماندگان آنان و ملت اسلام تسلیت می‌دهم. سلام بر شهیدان راه حق.

27/9/58 / 28 محرّم‌الحرام 1400

روح‌اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

1 ـ بخشی از آیۀ 156 سورۀ بقره: «همه از خداییم و به سوی او باز می‌گردیم».

2 ـ سورۀ بقره، آیه 171: «وَ مَثَلُ الَّذینَ کَفَرُوا کَمَثَلِ الَّذی یَنْعِقُ بِما لا یَسْمَعُ إلاّ دُعاءً وَ نِداءً صُمٌّ بُکْمٌ عُمْیٌ فَهُمْ لایَعْقِلُونَ» و مثل کافران در شنیدن سخن انبیا و درک نکردن معنای آن، چون حیوانی است که آوازش کنند، از آن آواز معنایی درک نکرده، جز صدایی نشنود، و کفار هم از شنیدن و گفتن و دیدن حق، کر و لال و کورند، زیرا عقل خود را در کار نمی‌ بندند. 

 

صحیفه امام؛ ج 11، ص 320-321

 

دیدگاه تان را بنویسید