جی پلاس؛

حکم امام به موسوی خوئینی ها درباره گروگانهای زن و سیاهپوست

امام خمینی در بیست و ششم آبان ماه سال ۵۸ در پیامی خطاب به موسوی خوئینی ها درباره گروگانهای زن و سیاهپوست نکاتی را تذکر دادند.

لینک کوتاه کپی شد

به گزارش خبرنگار جی پلاس، امام خمینی (س) در بیست و ششم آبان ماه سال ۵۸ در پیامی خطاب به سید محمد موسوی خوئینی ها و دانشجویان مسلمان پیرو خط امام نسبت به آزادی گروگانهای زن و سیاهپوستان نکاتی را مطرح کردند. متن پیام امام به شرح زیر است:

 

"بسم اللّه‌ الرحمن الرحیم

جناب حجت‌ الاسلام آقای موسوی خوئینی‌ها، و برادران و خواهران دانشجوی محترم ساکن در مرکز جاسوسی امریکا

 

مرکز توطئه و جاسوسی به اسم «سفارت امریکا» و اشخاصی که در آن بر ضد نهضت اسلامی ما توطئه نموده‌اند، از احترام سیاسی بین المللی برخوردار نیستند. تهدیدات و تبلیغات دامنه دار دولت امریکا به قدر پشیزی نزد ملت ما ارزش ندارد.نه تهدید نظامیِ او عاقلانه است؛ و نه تهدید اقتصادیِ او واجد اهمیت. و کارتر یک اشتباه دارد، و آن اینکه گمان می‌کند همۀ دولتها چشم بسته به خدمت او ایستاده‌اند. و این اشتباه بزرگ بزودی برای خودش هم روشن خواهد شد؛ و طلیعۀ آن نیز مشهود است. ملت ایران بپا خاسته که نگذارد این لانه‌های جاسوسی در ایران به عمل ننگین خود ادامه دهند، و تا استرداد محمدرضا پهلوی، برای محاکمه و استرداد آنچه به یغما برده است، این لانۀ جاسوسی و آن جاسوسان حرفه‌ای به حال خود باقی خواهند ماند. لکن برای آنکه اسلام برای زنها حقوق ویژه‌ای قائل است، و سیاهپوستان، که عمری را تحت فشار و ظلم امریکا به سر برده‌اند، و شاید به طور الزام به ایران آمده باشند، نسبت به آنان، در صورتی که جاسوسی آنها ثابت نشده باشد، تخفیف دهید. دانشجویان عزیز، سیاهپوستان و زنانی که جاسوسی آنان معلوم نیست، به وزارت امور خارجه تحویل دهید، که فوراً آنها را از ایران خارج نمایند. ملت شریف ایران اجازۀ آزادی بقیه را نمی‌دهد. لذا دیگران در بازداشت هستند، تا دولت امریکا به خواست ملت عمل کند. والسلام علیکم.

روح‌ اللّه‌ الموسوی الخمینی"

 

صحیفه امام؛ ج ۱۱

 

دیدگاه تان را بنویسید